środa, 14 lutego 2018

Pod włoskim niebem - Nicky Pellegrino

Stella prowadzi bardzo uporządkowane życie – i bardzo to lubi. Po dwudziestu pięciu latach musi jednak stawić czoło nowej rzeczywistości, ponieważ jej szefowa, znana projektanta mody, nagle umiera. Stella zostaje bez pracy i bez wizji na przyszłość. Szukając pomysłu, daje się namówić na wakacyjną zamianę domów. W ten sposób trafia do pięknej starej villi w małym miasteczku na południu Włoch. Wyjeżdża tam na wakacje. Ostatecznie okazuje się, że te wakacje mają stać się punktem wyjścia do zupełnie nowego życia. Stella poznaje nowy kraj, jego zwyczaje i kuchnię. Nawiązuje nowe znajomości i przy okazji przekonuje się, że nie tylko ona szuka nowego pomysłu na siebie. Przez cały czas koresponduje z tajemniczym właścicielem villi, który pozostawił dla niej specjalny autorski przewodnik po okolicy. Stopniowo stają się sobie coraz bliżsi, chociaż w ogóle się nie znają.

Format: e-book
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


Weekend spędziliśmy nad naszym morzem - zimą też jest piękne. Pogoda dopisała, więc spacerowaliśmy, a wieczorami przenosiłam się do słonecznych Włoch, czytając książkę Nicky Pellegrino. Bardzo lubię włoskie klimaty, szczególnie kiedy książka pachnie i wręcz smakuje - a tutaj tak jest. Podczas lektury marzyłam o przepysznym makaronie i zamiast jeść nad morzem rybkę, ja szukałam śródziemnomorskich dań :)

Kojarzycie film Wakacje? Dwie kobiety zamieniały się tam na domy, Angielka i Amerykanka. Podobnie jest w książce Pod włoskim niebem - Stella, Angielka, znajduje się na życiowym zakręcie. Jej pracodawczyni zmarła i firma projektująca ubrania została zamknięta, a ona straciła pracę. Na szczęście ma swoje mieszkanko, przyjaciółkę i trochę pieniędzy po rodzicach, ale brak jej celu w życiu. Za namową przyjaciółki decyduje się na zamianę mieszkań - jej wybór pada na włoski. letni dom należący do Leo, który zajmuje się ogrodami. Korespondują ze sobą i wreszcie zamieniają się na domy. Stella przyjeżdża do Villi Rosa w małym włoskim miasteczku, a Leo trafia do jej mieszkanka. Ten przyjazd odmienia jej życie, cieszy się chwilą, doskonałym jedzeniem. To tutaj spotyka przyjaciółki i jej samotne życie nabiera barw. Koresponduje również z Leo i zaprzyjaźniają się, staje się jej bratnią duszą i ubarwia jej pobyt. Zycie Stelli zmienia się nieodwracalnie, nie chce wracać do danego marazmu, a poznanie Leo sprawia, że jej szare życie, które od nowa jest niezapisaną kartą, zaczyna się zapełniać niczym książka.

Pod włoskim niebem to klimatyczna i niezwykle smaczna opowieść o przyjaźni, miłości, zmianach życiowych i pysznym jedzeniu. To Włochy sprawiają, że człowiek cieszy się chwilą i rozkoszuje jedzeniem. Polecam serdecznie!Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...