sobota, 24 marca 2018

Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy - Fiona Sussman

Jak rozpoznać chwilę, której konsekwencje rzucą mroczny cień na dalsze życie? Carla Reid planowała spokojny wieczór. Chciała świętować rocznicę ślubu z mężem Kevinem i dorosłym synem Jackiem. Od dawna nie czuła się tak dobrze w ich domu. Nie spodziewała się, że obcy mężczyzna brutalnie przerwie trwającą idyllę. Ben Toroa odebrał jej wszystko, co kochała. Clara musi ułożyć sobie życie na nowo, bo poprzednie odeszło razem z jej bliskimi. Ben mierzy się z konsekwencjami tragicznej nocy. Czy posępne mury koszmarnego więzienia czegoś go nauczyły? Czy wieczór, który zakończył szczęśliwe życie Carli, może ocalić kogoś innego? Czy wróg może stać się ofiarą, a ofiara zbawcą?

Okładka: miękka
Ilość stron: 366
Wydawnictwo: Kobiece

Książka Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy została uznana za najlepszą powieść kryminalną w Nowej Zelandii w 2017 roku. Byłam ciekawa, jaki jest jej fenomen. Powieść jest bardzo specyficzna i zapada w pamięć. Tutaj akcja nie pędzi jak wiatr, nie ma pogoni i pościgów, ale ma swój klimat i przyciąga czytelnika magnetyzmem. Zaczyna się jak zwyczajna powieść obyczajowa, a potem zgarnia czytelnika w wir wydarzeń i skłania do myślenia.

Carla Reid mieszka ze swoim mężem Kevinem na farmie. Uwielbia swój dom, męża i jedynego syna Jacka. Chłopak przeniósł się do miasta, gdzie kontynuuje naukę, a rodzice wypatrują jego wizyt i powrotu do domu, aby kontynuować rodzinną tradycję pracy na farmie. Jack przyjeżdża do rodzinnego domu, aby świętować z rodzicami ich rocznicę ślubu i powiedzieć im, że ma swoje plany na życie i nie chce wracać na farmę. To cios dla Carli i Kevina, z którym starają się zmierzyć. Jednak to nie jedyne wydarzenie, które obraca w proch ich dotychczasowe życie. Nie spodziewali się, że ktoś może wedrzeć się do ich domu, który był dotychczas ich oazą spokoju. Dochodzi jednak do napadu, w którym ginie Jack, Kevin trafia do szpitala, a Carla zostaje zgwałcona.  Młody buntownik, Ben, rozbił ich życie jak dzban, ale tym samym również obrócił o 180 stopni swoje własne życie. 
Każdy z nich zmaga się ze swoją własną traumą. Ben zostaje skazany i umieszczony w więzieniu, Carla próbuje poskładać życie na nowo poza farmą.... Jak poukładają się ich dalsze losy? 

Powieść Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy na długo pozostaje w pamięci. Nie jest to prosta książka, trzeba jej poświęcić czas i swoje skupienie. To powieść o stracie, przebaczaniu, budowaniu na nowo życia. Autorka mówi o trudnych sprawach, nie boi się poruszać tematów, które wielu uważa za tabu. Język, którym operuje jest bogaty i plastyczny - czyta się historię napisaną przez Fionę Sussman z przyjemnością . Ta powieść daje kopa i pokazuje jak łatwo można stracić wszystko i wówczas wiele rzeczy wydaje się błahych i mało ważnych....możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka

1 komentarz:

  1. Mam tę książkę już na liście do przeczytania. Moje klimaty, a więc z pewnością lektura będzie udana :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...