niedziela, 18 marca 2018

Surogatka - Louise Jensen

Znasz to uczucie? Kiedy zależy ci na czymś tak bardzo, że prawie byłabyś gotowa za to zabić? Uważaj, o co prosisz… Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami, i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń. Ale przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów. Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego. Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę…

Okładka: miękka
Ilość stron:   400
Wydawnictwo: Burda Książki

Surogatka to matka zastępcza, która nosi ciążę i rodzi dziecko dla innych ludzi. W Polsce surogacja nie jest zalegalizowana. Zawsze pozostaje niebezpieczeństwo, że matka nie będzie chciała oddać swego dziecka rodzinie zastępczej. Jeśli zaś je oddaje, pozostaje rozpacz. Z drugiej strony mamy zdesperowaną parę, która nie może mieć dziecka i czasem to dla nich jedyna szansa na posiadanie potomstwa. Jeśli surogatka się wycofa, pozostaje dramat rodziny. Trudno tutaj opowiadać się po którejkolwiek ze stron. .. Zawsze dla jednej z nich jest to bardzo trudny wybór i zawsze ktoś pozostaje nieszczęśliwy.

Tematyka surogacji stała się wątkiem najnowszego thrillera Louise Jensen. To opowieść o wielkim pragnieniu posiadania dziecka, wielkiej tęsknocie aż do granic obsesji, gdzie przeszłość cieniem kładzie się na działaniach małżonków. 

Kat i Nick są szczęśliwym małżeństwem, któremu bardzo do pełni brakuje posiadania dziecka. Dwukrotnie próbowali adopcji zagranicznej i zawsze na finale ich upragnione dziecko zostało przyznane innej parze. Pokoik dla dziecka stoi pusty a Kat jest bliska obłędu. Wtedy na jej drodze pojawia się dawna przyjaciółka, z którą nie miała kontaktu po traumatycznych wydarzeniach z przeszłości, o których nigdy nie wspomniała Nickowi. Lisa proponuje, że zostanie surogatką i urodzi im dziecko - już to robiła w przeszłości. Małżonkowie zgadzają się, a ich życie z każdym kolejnym dniem zostaje wywrócone do góry nogami. Co kierowało Lisą - chęć pomocy czy zemsta za przeszłość? Przekonajcie się sami!

Surogatka to znakomicie napisana powieść, przejmująca, realna do szpiku kości i przerażająca. Do czego dąży człowiek, jeśli czegoś desperacko pragnie? Do jakich czynów jest w stanie się posunąć? Okazuje się że czasem granice się zacierają i nie widać co jest dobre, a co złe. 
Przeczytajcie Sutogatkę to fascynująca lektura !1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...