niedziela, 15 kwietnia 2018

GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D. - Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska, Joanna Zagner-Kołat

Czarna D. - miejscowość zupełnie nieładna, nijaka, która z powodów nikomu nie zrozumiałych jest przez nas odwiedzana przynajmniej kilka razy w życiu. Przeważnie to wycieczka noninclusive, zupełny last minute. Wyprawa do której bardzo często nawet nie zdążymy się przygotować, spakować, pożegnać z bliskimi. Nic w tym złego, że tam trafiamy ważne jest by nie zapuszczać tam korzeni. Czarna D. to metafora tych najgorszych chwil w życiu które są wpisane w nasz życiowy scenariusz. To te dni kiedy uważamy że świat się skończył i słońce już nigdy nie zaświeci.To nie jest poradnik o życiu, o gotowaniu ani o zawodach w prasowaniu. To książka o tym że każdy z nas czy chce, a szczególnie kiedy nie chce trafia do Czarnej D.W tej książce nie będziemy mówić jak żyć, nie będziemy dawać złotych rad, nie będziemy też prawić kazań. Chcemy abyś wiedział, drogi czytelniku że nie jesteś sam, nie Ty pierwszy nie ostatni i że twoja Czarna D. już wcześniej miała takich bardzo podobnych gości jak Ty. Życie to droga i nie chodzi o to kto przejdzie ją najszybciej ale kto przejdzie ją najpiękniej. Chcemy dać Ci radość bo to ona jest potrzebna żeby opuścić to mało turystyczne miasto i chcemy pokazać ze zawsze jest jakieś wyjście, lub przynajmniej jakiś autobus. Bohaterem bajki może być każdy z nas. Chcemy pokazać perspektywę drogi, a nie dawać bilet na szczęście. Chcemy wzbudzić refleksje, powiedzieć że dasz radę, że nie ty pierwszy i nie ostatni.

Okładka: miękka
Ilość stron: 256
Wydawnictwo:  Od Deski Do Deski
Premiera: 18 kwietnia 2018

GPS szczęścia to książka inna niż wszystkie, które do tej pory miałam w rękach - a było ich naprawdę wiele... To mega ogromny zastrzyk pozytywnej energii, który otrzymujesz. Grupa osób, które stworzyły tą książkę, zasługują na Nobla :) :) :) A mówię tutaj o Magdalenie Witkiewicz, polskiej pisarce, która wzrusza i bawi, o Marzenie Grochowskiej, coachu i terapeucie, która mówi prostym i zrozumiałym, a jakże mądrym językiem, o Joannie Zagner-Kołat, która zrobiła ze zwykłego tekstu książkę, której nie chce się okładać - ilustracje są fantastyczne ! Oraz o matce tego projektu, a właściwie o rodzicach - mówię tutaj o Ani i Tomku Sekielskim, których Wydawnictwo Od Deski Do Deski wydało tę GPS szczęścia. Ja, wszystkim tym osobom, serdecznie dziękuję za mój przewodnik do szczęścia, który od teraz będzie mi towarzyszył "na dobre i złe".
W tej książce wyczuwa się, że dla nich praca to przyjemność - a o tym w życiu chodzi :)GPS szczęścia to swoisty przewodnik duchowy i mentalny jak wydostać się z Czarnej Dupy, do której każdy z nas raz na jakiś czas trafia i wyjść na tzw. prostą. Jak cieszyć się z codzienności i jak żyć, aby do Czarnej D... nie trafiać. Wbrew pozorom w książce GPS szczęścia nie znajdziecie wydumanych rad i rzeczy niemożliwych do spełnienia, wręcz przeciwnie dowiecie się, ze sami kreujemy swój świat i swoje szczęście. Banalne?! Ale jakie prawdziwe...


Każdy z nas musi wierzyć w siebie, nie pomniejszać swoich umiejętności i dokonań, a przede wszystkim skroić swoje szczęście na miarę, przymierzyć i już nie zdejmować - szczęście to najpiękniejszy strój :) Ta książka upewniła mnie, że MOGĘ - nawet jak jestem pełna wątpliwości - to MOGĘ i UDA MI SIĘ, bo wierzę w siebie, a jeszcze mam wokół ludzi, którzy mnie w tym wspierają :) 

Nie obawiajcie się, że biorąc do rąk GPS szczęścia traficie na kolejny poradnik, który będzie was uczył jak żyć. GPS to połączenie doskonałej prozy Magdy Witkiewicz, która przedstawia nam scenki z życia wzięte, bardzo prawdziwe oraz komentarz coacha Marzeny Grochowskiej, podany w formie lekkiej i ogólnie zrozumiałej, a całość skąpana jest jak w czekoladzie w rysunkach Joanny Zagner- Kołat. Ta książka jest jak ciasteczko z bitą śmietaną i wisienką na szczycie - mądra, zabawna i pełna optymizmu :) W życiu brakuje nam śmiechu, radości i szczęścia, pędzimy gdzieś i zatraciliśmy gdzieś siebie. Sięgnijcie po GPS szczęścia i zacznijcie żyć - tak naprawdę....
Dla mnie GPS szczęścia jest książką "szytą na miarę" - idealnie do mnie pasuje, daje mi kopa do działania i prostuje moje złe nawyki. Dzięki tej książce chce mi się, a wiele razy mi się nie chciało. Doceniam to, co robię - bo to lubię, choć bywa ciężko. Doceniam, że mam kochaną rodzinę, choć czasem mnie wkurzają i doceniam, że mam przyjaciół, bo to bezcenne w życiu.


A tu mała prywata - jestem u siebie, więc mogę :) :) :)

Anna S - dziękuję, że jesteś i podrzucasz mi tak fantastyczne książki :) 
Agnieszka B (AgnesArt) i kochane Bransoholiczki dzięki za wasze wsparcie, kciuki i słowa otuchy, kiedy potrzeba - ściskam Was mocno, jesteście bezcenne :)

 I polecam GPS - to powinna być nasza Biblia :) :) :)

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...