niedziela, 13 maja 2018

W cieniu magnolii - Anna Płowiec

Niewinna gra w pokera w domu Alicji okazała się nowym rozdaniem nie tylko kart, ale i uczuć. Kiedy serce Alicji rozdarło się pomiędzy dwóch mężczyzn, nie wiedziała jeszcze, że konsekwencje swoich wyborów będzie czuła przez wiele lat. Nie potrafiła oprzeć się przystojnemu Leszkowi. Nie spodziewała się, że cichy i spokojny Janek pojawi się przypadkiem w jej życiu i wywróci wszystko do góry nogami. Gdzieś pomiędzy starymi kamienicami pięknego Krakowa, w szalonych latach 90., gdy wszystko wydawało się możliwe, splatają się historie miłości i pożądania. W cieniu magnolii to poruszająca historia o burzliwych uczuciach, bliskości i wyborach dokonywanych przez każdego z nas. Ta powieść daje nadzieję i pokazuje, że warto zaufać uczuciom, nawet gdy sądzimy, że świat zwrócił się przeciwko nam. Czy utracona przed laty miłość ma szansę się odrodzić? Czy los okaże się dla Alicji łaskawy i przyniesie jej upragnione szczęście?

Okładka: miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Między słowami

W cieniu magnolii to książka pachnąca wiosną i kwiatami magnolii. Debiut Anny Płowiec przyciąga wzrok, zarówno przepiękną okładką jak i streszczeniem fabuły. To opowieść o miłości, która oparła się czasowi i przeciwnościom losu. Przepiękna opowieść o meandrach ludzkich losów, tęsknocie, rozstaniom i powrotom.

Alicja jako studentka tkwiła w toksycznym związku z Leszkiem, czarusiem, który żył na jej koszt i trzymał ją mocno w garści. Leszka nie tolerowała ani mama Alicji ani jej przyjaciółki, jednak ten chłopak potrafił owinąć sobie ją wokół palca. Ala wiedziała, że w ich związku są złe rzeczy, ale była bardzo przywiązana do Leszka. Omal nie wyszła za niego za mąż, kiedy na jej drodze pojawił się Janek. Niezamożny student zdobył serce Alicji i jednocześnie je złamał.... Pąk miłości nie zdążył się do końca rozwinąć w kwiat, kiedy padła informacja o wyjeździe Jana do Ameryki, gdzie miał załatwioną pracę. Alicja - z jednej strony nadal narzeczona Leszka, który wyjechał do Turcji, a z drugiej zakochana w Janku i zrozpaczona, że już go traci. Po mężczyźnie pozostał jej tylko kot, którego dostała w prezencie. Jej życie zmieniło się wraz z jego zniknięciem.... nieodwracalnie.
Wyszła za mąż, urodziła córeczkę Kasię, ale również pochowała mamę i męża. Zostały we dwie z Kasią, a obok niezawodna przyjaciółka Danusia. To Danusia zawsze była podporą Alicji, a świadkiem jej życiowych zdarzeń była przepiękna magnolia rosnąca na podwórzu kamienicy.

Po latach nagle w drzwiach jej mieszkania pojawił się Jan i równie szybko jak się pojawił zniknął. Pozostawił Alicję roztrzęsioną i rozbitą - to przyjaciele i córka pomagają jej pozbierać się ponownie. Czy ścieżki Jana i Alicji wreszcie się połączą? Kim jest rudowłosa kobieta, z którą widziała Jana?

Anna Płowiec napisała wzruszającą i bardzo prawdziwą historię miłości dwojga ludzi, która oparła się czasowi i rozkwitła po latach na nowo. Czy dojrzali Alicja i Jan zmienili się, czy też nadal pozostali w stosunku do siebie tacy sami? Tego dowiecie się czytając debiutancką powieść Anny Płowiec "W cieniu magnolii" - zachęcam do lektury - wzrusza, wstrząsa i nie pozostawia obojętnym na los bohaterów. Mnie urzekła :)


1 komentarz:

  1. Mnie urzekła twoja recenzja, zwłaszcza, że ostatnio również czytałam o Alicji i Krakowie, ale jedyne co ją łączy z książką Anny Płowiec, to słowo "wstrząsająca". Na pewno napiszę recenzję :-) Miło byłoby przeczytać dla osłody "W cieniu magnolii".

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...