niedziela, 3 czerwca 2018

Żona między nami - Sarah Pekkanen, Greer Hendricks

Niczego nie zakładaj. Podczas lektury pomyślisz, że to książka o zazdrosnej byłej żonie. I że ma obsesje na punkcie swojej następczyni - pięknej i młodej kobiety. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Czytaj między kłamstwami... Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego – pracy i nowojorskich przyjaciół, by wieść bajkowe życie u boku "zbyt dobrego, by mógł być prawdziwy" męża Richarda, menedżera w funduszu hedgingowym. Gdy jednak ich z pozoru idealne małżeństwo się rozpada, Richard wiąże się z młodszą kobietą. Vanessa nie może się pogodzić ze stratą swojego męża… Nellie, młoda nauczycielka, spotyka mężczyznę swoich marzeń. Starszy od niej o dziewięć lat Richard jest czarujący, przystojny i zamożny. Rozpieszcza ją i traktuje niczym królową. Do czasu…

Okładka: miękka
Ilość stron:  432
Wydawnictwo:Zysk i S-ka

Żona między nami to powieść, która wymaga uwagi czytelnika i odczytywania tego, co nie jest zapisane. Autorzy skłaniają czytelnika do czytania miedzy wierszami i domyślania się, co też się zadzieje i czego nie widać wprost. Serwują nam niesamowitą zabawę w ciuciubabkę - niczego nie zakładaj i nikomu nie ufaj!

Vanessa-Nellie, Richard i Emma to niezwykły trójkąt, który sprawi, że poczujesz się jak w matni. Kto mówi prawdę, co jest prawdą, a co fikcją, komu wierzyć, a  komu nie?  Pytań jest wiele, a odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna i oczywista....

Mamy zazdrosną byłą żonę, która próbuje skontaktować się z obecną partnerką męża. Staje się to wręcz jej obsesją, kiedy dowiaduje się, ze para planuje ślub. O co chodzi? Czy kobieta jest tak bardzo zazdrosna, że jest gotowa zniszczyć związek Richarda? Czy też jest przerażona i pragnie  ostrzec nową kobietę Richarda? Hmmmm... Interpretacja wydarzeń, które mają miejsce na kartach powieści Żona między nami wcale nie jest taka oczywista. 
Pozornie mamy do czynienia z zazdrosną żoną, kobietą, która została porzucona przez męża dla innej. Ale ale - czy to właściwy obraz rzeczywistości?  I to jest pytanie, na które musicie odpowiedzieć sobie sami podczas lektury powieści duetu Pekkanen&Hendrics.

Żona między nami to powieść, która ma podwójne dno. Lekka i pozornie oczywista powieść, którą zaczynamy zmienia się i wydaje się, że kończymy czytać zupełnie inną książkę, z zupełnie innymi bohaterami. Ta zmienność i zupełny brak oczywistości i przewidywalności sprawiają, że powieść trzyma czytelnika w stalowym uścisku do ostatnich stron.
Przyznam,że to było niepowtarzalne doznanie - dawno nie czytałam tak świetnie skonstruowanej powieści. Polecam serdecznie!
3 komentarze:

  1. Zaintrygowałaś mnie. Jak az tak polecać, musi być warta grzechu

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ochotę poznać tę historię.:)

    OdpowiedzUsuń
  3. O, widzę że kolejna porządna książka "ze stajni" Zysku i Spółki. Dobra obyczajówka zawsze w cenie :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...