poniedziałek, 3 grudnia 2018

Tylko jeden wieczór - Krystyna Mirek

Znana aktorka Amelia Błysk zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, przepiękne złote włosy, kochającego męża, dom i wspaniałe dzieci. W Internecie cieszy się ogromną popularnością. Zbudowała takie życie od zera. Wyszła z dna, by wspiąć się na sam szczyt. Święta to dla niej piękny i ważny rodzinny czas, opowiada o tym w każdym wywiadzie. W tym roku wyjątkowo będzie mieć na kolacji wigilijnej nieplanowanych gości. Z powodu nagłej śmierci siostry musi przyjąć szwagra i jego córeczkę. To tylko jeden wieczór – powtarza sobie. – Jakże prosta sprawa. Ale to nieprawda. Amelia ma bowiem tylko jedną, ale za to wielką tajemnicę. W zwykłe dni łatwo ją ukrywa, nikt się nie domyśla, ale w święta może się to okazać nie lada wyzwaniem. Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać? Jaką cenę płaci się za doskonały wizerunek? Czy warto jeszcze żyć naprawdę? A może lepiej tylko w sieci? Tam wszystko jest łatwiejsze. Czy Amelia odważy się zaryzykować wszystko, w imię czegoś tak ulotnego jak miłość? 
 
Okładka: miękka
Ilość stron:   352
Wydawnictwo:    Edipresse
 
 Grudzień rozpoczęłam zimową, świąteczną lekturą, a mój wybór padł na Tylko jeden wieczór Krystyny Mirek. Zawsze w grudniu półki księgarskie zalewa fala świątecznych powieści, które przyciągają wzrok swoimi pięknymi okładkami, a ja.... A ja przyznaję się, że to uwielbiam i mam już cały stosik świątecznych opowieści na grudzień :) :) :)

Tylko jeden wieczór to historia, która wzrusza, ale przede wszystkim bawi. Pokazuje, jakie życie może być przewrotnie i jak wystarcza jedna chwila, aby zmieniło się nieodwracalnie.
Amelia Diamond jest aktorką, która swój wizerunek zbudowała od podstaw i dopracowała do perfekcji. Jest odzwierciedleniem roli, którą gra - ciepłą i rodzinną kobietą, którą kochają widzowie. W życiu prywatnym, które strzeże jak cerber jest zupełnie inaczej. Rodzina gra ustalone role czerpiąc z tego korzyści. Pozornie wszyscy są zadowoleni, ale tak naprawdę to zimna i smutna rodzina. Kiedy umiera siostra Amelii i pod jej opiekę trafia jej córka, sytuacja zmienia się diametralnie. Mur, który zbudowała aktorka przez jedno wydarzenie kruszy się i upada. W jednej chwili odchodzi mąż, traci pracę, a jej wizerunek rozbija się jak bańka mydlana. Ma jednak dużo szczęścia, dzieci wspierają ją i motywują do działania. Dla Amelii to czas na przemyślenia i na wielkie zmiany w życiu.
To Boże Narodzenie okazało się zupełnie inne i wszystko przed nim i wszystko, co miało nastąpić po nim :)

Krystyna Mirek ma talent do budowania nastroju i ciepłego klimatu w swoich powieściach. Jej książki są bardzo różnorodne, ale łączy je jedno - zawsze są prawdziwe i przemawiają do uczuć czytelniczek. Przy nich śmiejemy się i płaczemy, a przecież o to chodzi w dobrych powieściach, powinny wzbudzać emocje. Książki Krystyny Mirek budzą emocje, a Tylko jeden wieczór wprowadzi was w świąteczny klimat, ale nie słodko i gładko, ale na przekór wszystkiemu. Życie nie zawsze jest piękne i radosne, czasem ma zupełnie inne oblicze, które zawsze kształtuje nasz charakter. Trzeba tylko umieć wyciągać wnioski i korzystać z okazji, jakie nam daje.
 
 
 

2 komentarze:

  1. Ta książka czeka u mnie na swoją kolej:) Chętnie ją przeczytam, ale najpierw muszę dokończyć powieść Vi Keeland:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię książki Pani Krystyny Mirek. Tę oczywiście przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...