środa, 27 listopada 2019

159. Szczypta nadziei - Agnieszka Olejnik

Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna.
Zapraszamy do pięknego dworku w stylu angielskim. Odpocznij w miękkim fotelu i rozkoszuj się gorącą herbatą z nutą bergamotki. W urokliwym dworku w Miłosnej trwają przygotowania do świąt. Ada, która leczy złamane serce, wraca na jakiś czas do dawnego mieszkania, by nabrać dystansu do tego, co łączyło ją z Igorem. Jej syn Dawid przeżywa pierwszą miłość i wreszcie znajduje przyjaźń. Monika chce odzyskać zaufanie męża i odbudować rodzinę.
Czy każdemu z nich nadchodząca Gwiazdka przyniesie wymarzone prezenty? 

Format: ebook
Ilość stron:  384
Wydawnictwo: FILIA

Ostatnio po ciężkim dniu relaksuję się przy lekkich i ciepłych, babskich opowieściach - i dobrze mi z tym! 
 
Ucieszyłam się, kiedy przeczytałam, ze Szczypta nadziei jest kontynuacją opowieści o bohaterach Dworku w Miłosnej. Byłam ciekawa, co słychać u Ady, jej syna, Igora  i Moniki oraz u małego Radka i pana Antoniego. Żyją oni wszyscy pod jednym dachem w dworku w Miłosnej, dzięki testamentowi i ostatniej woli pani Bogny. Poznali się już i nauczyli ze sobą współmieszkać.
 
Adzie jest ciężko, bo wróciła Monika i stara się odzyskać Igora. Ada nie chce rozbijać ich rodziny, bardzo zależy jej na dobru małego Radka, który przeżył tragedię i nie mówi. Kobieta stara się zrobić wszystko, aby we właściwy sposób stymulować rozwój Radka i wpadła wraz z Igorem na pomysł podarowania chłopcu pieska. Tutaj napotkała niechęć nauczyciela od W-Fu syna, ale i z nim Ada z czasem znajduje wspólny język. 
Zbliżają się święta, a Dawid złamał nogę i musi być w domu. Wspiera go w lekcjach koleżanka z e szkoły Zuza, która odwiedza rodzinę ze swoim małym bratem. Kiedy okazuje się, że mają kłopoty w domu i żyją w biedzie,  mieszkańcy dworku zapraszaja ich na wigilię.
Ten wieczór dla wszystkich będzie niezapomniany!

Agnieszka Olejnik napisała kolejną ciepła, wzruszającą, ale i poruszającą historię, którą czyta się z łezką w oku. Autorka w lekki sposób połączyła lekką, kobiecą literaturę z problemami takimi jak alkoholizm, FAS, miłość i zdrada, strata bliskich i wychodzenie z żałoby. Wyszła z tego powieść, która chwyta za serce i zapada w pamięć. Co będzie dalej u naszych bohaterów? Bardzo jestem ciekawa :)

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

2 komentarze:

  1. Lubię takie poruszające i ciepłe histori, więc myślę, że książka mogłaby mi się spodobać. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...