środa, 25 marca 2020

40. Bogowie muszą być szaleni - Aneta Jadowska

Współpracuj albo zginą wszyscy, na których ci zależy… Gdy upiorna bogini nawiedza ją w snach i wciąga w koszmarną rozgrywkę, Dora Wilk już rozumie, co oznacza gra o wszystko. Próbując pogodzić wilki, wampiry i magicznych, by nie dopuścić do apokalipsy, odkrywa, jak bardzo skopane jest jej drzewo genealogiczne i jej własna przeszłość. Wiedźma nie ma chwili wytchnienia. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Czy tym razem Dora, Miron i Joshua pójdą na dno? 
 
Format: ebook
Ilość stron: 402
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Poszłam po fali i od razu sięgnęłam po kolejny tom Heksalogii o Dorze Wilk. Jestem wielbicielką tej niereformowalnej wiedźmy, która jako jedyna z magicznych istot brata się z wszystkimi nacjami i wszędzie znajduje poważanie. 

Dora jako nieumarła jakby zatrzymała się w czasie. Po wydarzeniach opisanych w Złodzieju dusz, przeprowadziła się do Thornu, magicznej części Torunia, i zamieszkała razem ze swoim diabłem Mironem i aniołem Joshuą. Została Namiestniczką Starszyzny i wraz ze swoimi przyjaciółmi założyła biuro detektywistyczne z siedzibą w knajpie. Interes się kręci, wiedźma rozkoszuje się stabilizacją, ale nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Bo przecież kłopoty to jej specjalność :)
 
Kiedy zostaje zaproszona przez Gajusza na bal, czuje, że zaproszenie ma drugie dno - i nie myli się. Na miejscu zostaje osądzona przez wampirze konklawe, na szczęście ma ze sobą wsparcie w postaci diabła i anioła. Wskutek zrządzenia losu zostaje matką dwóch wampirów, które ożywiła. Jak się okazuje wampiry mają kłopoty i Dora aktywnie rusza do wyjaśnienia tej sprawy. Impulsem są również tragiczne sny pokazujące przyszłość. Również wilki maja kłopoty, a także elfy. Ktoś ma interes w tym, aby napędzać na siebie różne magiczne istoty i doprowadzać je do wojny. Dora to odkrywa i dąży do zdemaskowania winnego. Ślady prowadzą ją do piekła, w poszukiwaniu Lokiego. Finał historii jak zwykle okaże się zaskakujący.

Dora Wilk to wiedźma nad wiedźmami, która nie ma sobie równych. Aneta Jadowska stworzyła postać, która zapada w pamięć czytelników i zyskuje ich sympatię. Jest szczera do bólu, notorycznie pakuje się w kłopoty i wielu nadepnęła na odcisk, ale wszelkie magiczne klany ją wielbią.Ma coś z wilka, jest matką wampirów, włada magia miłości,a przy tym jest przede wszystkim wiedźmą. Wszystko to sprawia, że przemieszcza się pomiędzy klanami, pomiędzy światami i jest niezwykle skuteczna w wyjaśnianiu spraw beznadziejnych - w końcu była tez policjantką . Kto jeszcze nie zna Dory - koniecznie musi to zmienić!!! Dorę Wilk trzeba znać, a od jej przygód trudno się oderwać! Polecam gorąco!

 
Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...