poniedziałek, 29 czerwca 2020

91. W blasku słońca - Magdalena Kordel

W drodze między Paryżem, Warszawą, Wenecją i Positano wiele może się wydarzyć. Czasem trzeba wybrać boczne, okrężne drogi, by dotrzeć do celu. Los jednak dobrze wie, dokąd nas prowadzi. Dla Leli i Nicoletty tym miejscem okazał się stary dom na skraju winnicy, w sercu malowniczej Toskanii. I choć dotąd się nie znały, mają ze sobą sporo wspólnego. Temperamentna Lela jest wściekła, bo były chłopak zniweczył jej plany. By nie posunęła się w zemście za daleko, przyjaciółki wyprawiają ją do Toskanii. Droga Nicoletty również nie należała do łatwych. Dotąd szczęśliwe i poukładane życie przerwała nagła śmierć jej ukochanego męża. Żeby do reszty nie zwariować, wyrusza w podróż do przeszłości – przez Wenecję z młodości, do toskańskiego domu po przodkach. Ma nadzieję, że w ocienionym cyprysami domu będzie mogła odciąć się od świata i na nowo zaplanować swoją przyszłość. Okazuje się jednak, że towarzystwa jej nie zabraknie...
Okładka: miękka
Ilośc stron: 448
Wydawnictwo: Znak 

Jestem wierną czytelniczka powieści Magdy Kordel, która ujmuje mnie ich klimatem i wrażliwością na postrzeganie rzeczywistości. A połączenie jej talentu i mojej miłości do Włoch znalazło swe odzwierciedlenie w powieści W blasku słońca, która czytałam z rozrzewnieniem i tęsknotą za Toskanią. Cieszę się, że mogę moje ukochane miejsca zobaczyć na kartach książek, bo wyjazd raczej w tym roku nie wchodzi w grę. Dlatego też zazdroszczę bohaterce powieści, Marceli, że może jeździć w ciekawe miejsca, smakować lokalnych potraw i o tym pisać :)

Marcela, zwana Lelą, zostaje porzucona przez swego partnera w Paryżu, w pięknej restauracji, z bukietem kwiatów i pierścionkiem...  Mężczyzna starał się zrobić to z klasą, ale wprowadził byłą partnerkę we wściekłość, czemu dała upust po powrocie do kraju, bowiem pracowali w jednej redakcji. Aby uciąć złośliwe działania przyjaciółki, jej szefowa Dorota wysyła ją do słonecznej Toskanii na cykl artykułów. Szkopuł jest jeden, Lela nie cierpi Toskanii... Jednak jak się okazuje cuda natury tego miejsca i spotkani przez nią ludzie odmienią jej podejście do tego miejsca :)

Nicoletta mieszka w cudownym Positano i wraz z bratem i przyjaciółką prowadzi salon ekskluzywnych sukien ślubnych. Po śmierci męża nie może się jednak pozbierać, prac nie sprawia jej radości, a wszystko przypomina Ernesto. Matka Boska kładzie palec na jej dalszych losach i kobieta kierowana wspomnieniami rusza śladami wskazanymi przez babki we śnie. Najpierw Wenecja, a potem Toskania, gdzie jej drogi krzyżują się z losami młodej Polki, Leli.
To spotkanie wiele zmienia w życiu obu kobiet.

W blasku słońca to cudowna opowieść z Toskanią w tle, pełna wina, niezwykłego jedzenia, zapachów i niepowtarzalnego klimatu. Magda Kordel, podobnie jak ja, jest zakochana w Toskanii, bywa tam i teraz opisała nam ją na kartach swej książki. Mnie zachwyciła, poruszyła moje wspomnienia i z przyjemnością zatonęłam w opowieści o losach dwóch silnych kobiet, które w Toskanii znalazły swe ukojenie. Książka jest pięknie napisana, klimatyczna i ma to "coś", kawałek serca Autorki :) Polecam gorąco!możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...