poniedziałek, 14 września 2020

124. Zimowy ogień - Anders de la Motte


Rok 1987, noc świętej Łucji. W sali tanecznej w małej wiosce w południowej Szwecji wybucha pożar, podczas którego ginie młoda kobieta. W trakcie śledztwa, każdy jest przeciwko każdemu, rodziny, sąsiedzi, przyjaciele – wszyscy są skłóceni. W końcu do zbrodni przyznaje się młody mężczyzna. Trzydzieści lat później do wioski, w której u swojej ciotki spędziła dzieciństwo, powraca Laura. Do momentu pożaru była to jej bezpieczna przestrzeń. Okazuj się, że pomimo upływu lat społeczność nadal przeżywa tragedię, a powrót dziewczyny budzi stłumione emocje. Laura odkrywa tajemnice, które rzucają nowe światło na tragedię sprzed lat i na wspomnienia dziewczyny o tej przerażającej nocy. Zimowy ogień to mrożąca krew w żyłach powieść o nierozerwalnych więzach krwi, zdradzie i bliznach, które nigdy nie znikną. 
 
Format: ebook
Ilość stron:  432
Wydawnictwo: Czarna Owca

Anders de la Motte pisze znakomite książki, które zawsze na długo zostają w mojej pamięci. Mnie "kupił" znakomitym cyklem Geim - Buzz - Bubble i od tej pory wybieram jego książki w ciemno. Teraz sięgnęłam po Zimowy ogień i znowu była to świetna lektura!
 
Zimowy ogień to historia, w której przeszłość odciska znaczący ślad na teraźniejszości.
W 1987 roku, w noc św.Łucji, grupa przyjaciół na terenie domków letniskowych, zorganizowała sobie imprezę, podczas której wybuchł pożar. Jedna z dziewcząt, Iben, zginęła, kilkoro zostało poparzonych, jednak najważniejszy okazał się fakt, że to wydarzenie rozbiło ich paczkę bezpowrotne. Szczególnie, ze podczas śledztwa wskazali swego kolegę jako sprawcę. Laura odniosła ciężkie oparzenia na plecach, które dokuczają jej do dzisiaj na skutek powikłań podczas leczenia. Dla niej ta sytuacja była podwójnie trudna, gdyż została wyrwana z tego środowiska, odseparowana od ukochanej ciotki Heddy, właścicielki letniska, oraz od swej pierwszej miłości, Jacka.

Po wielu latach, jako dorosła osoba, Laura przyjeżdża ponownie na letnisko. Ciotka Hedda zmarła i zostawiła jej w spadku swój dom i majątek. Powrót to jak spotkanie z duchami, które wychodzą z każdego kąta. Postanawia sprzedać wszystko i szybko wracać do domu. Jednak po pogrzebie spotyka znajomych, ale zaczyna również dostrzegać więcej niż przed laty. Tajemnice z przeszłości wychodzą na światło dzienne zmieniając zupełnie obraz wydarzeń sprzed lat. A wokół ponownie rozpoczyna się fala pożarów jak przed laty... a Laura zawsze jest w miejscu, gdzie wybucha pożar... Przypadek? 

Zimowy ogień to znakomicie napisany thriller, który porywa i zaskakuje. Autor oczami Laury pokazuje nam zupełnie inny obraz wydarzeń niż zapamiętała sprzed lat, a odkrywane tajemnice pokazują nowe obrazy. Jak zwykle czytałam z ogromną przyjemnością, pomimo braku czasu, udało mi się wciągnąć w opowieść przedstawioną przez Andersa de la Motte - polecam gorąco!

 

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

 

 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...