niedziela, 18 października 2020

137. Królestwo - Jo Nesbø

W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed złośliwymi plotkami, ale teraz jego lojalność zostaje poddana próbie.
Gdy miejscowy stróż prawa wznawia śledztwo w sprawie tragicznej śmierci rodziców braci, Roy staje przed dylematem, jak wiele jest w stanie poświęcić w imię braterskiej miłości.

Okładka : miękka
Ilość stron: 428
Wyd
awnictwo:  Dolnośląskie

 Jo Nesbo to klasyka dobrego kryminału. Wyczekuję na kolejne książki tego Autora i gdy tylko ukazała się najnowsza powieść to zaraz zamówiłam ją w księgarni Tania Książka. Dostałam przesyłkę błyskawicznie i zabrałam się do czytania :) Nie rozczarowałam się - Królestwo jest świetnie napisane, a atmosfera gęstnieje z każdą stroną. Co prawda najbardziej lubię cykl z Harry'm Hole, ale pozostałe powieści też są świetne.

Autor przenosi nas do niewielkiej norweskiej wioski zlokalizowanej w górach, na uboczu. Lokalna społeczność jest specyficzna, ale zamknięta. Tutaj wszyscy się znają i nic nie umknie ich uwagi. Mieszka tutaj w domu po rodzicach Roy Opgard, który prowadzi lokalną stację benzynową. Jego życie jest proste i stabilne, rzeczy powtarzają się z dnia na dzień, aż do przyjazdu jego brata....

Carl Opgard przed wielu laty wyjechał z wioski, został przedsiębiorcą, ożenił się i teraz nagle powraca w rodzinne strony burząc spokój brata i lokalnej społeczności. Powraca z pomysłem na interes życia na budowę hotelu w górach. Bracia zawsze bardzo różnili się do siebie, a Roy musiał stawać w obronie bracia i wyciągać go z kłopotów. Teraz Carl wraca jako atrakcyjny przedsiębiorca, z egzotyczną żoną u boku, przebojowy i pełen pomysłów Pomysłów, które chce wcielić w życie kosztem lokalnej społeczności. Organizuje spotkanie, przedstawia wizje, korzyści, sypie pomysłami i znów lokalni mieszkańcy są pod jego urokiem. Roy czuje kłopoty... is tara się trzymać od brata na dystans. Jednak w jednym domu i na niewielkim terenie jest to mało wykonalne. Z czasem atmosfera w domu staje się ciężka, a na wierz wychodzą dawne skrywane tajemnice...

Królestwo to powieść na miarę Jo Nesbo, pełna tajemnic, niewyjaśnionych śmierci, zazdrości, miłości, więzi rodzinnych i niespełnionych ambicji. Książka jest doskonale pomyślana i skonstruowana. Autor trzyma czytelnika w napięciu i choć akcja wydaje się płynąc dość spokojnie, jest pełna niedopowiedzeń i tajemnic z przeszłości. Doskonale wpisuje się w miejsce na końcu świata, gdzie rozgrywa się akcja. Czyta się ją z przyjemnością, jest pełna uzupełniających opisów, wartkich dialogów i doskonale poukładanej akcji. I za to cenię Jo Nesbo - polecam Królestwo na jesienne wieczory!

 

 

Książkę Królestwo oraz inne nowości książkowe

możecie kupić w księgarni Tania Książka
 

 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...