środa, 22 czerwca 2011

Saszeńka - Simon Montefiore

Powieść przedstawiająca dramatyczne losy trzech kobiet z bogatej rodziny pochodzenia żydowskiego na tle burzliwych dziejów Rosji od czasów cara Mikołaja II aż do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Simon Montefiore, autor m.in. biografii Stalin. Dwór czerwonego cara, Stalin młode lata despoty, nasycił powieść realiami życia codziennego i politycznego dwudziestowiecznej Rosji.To książka, od której nie sposób się oderwać, przedstawiająca autentyczny obraz związku Radzieckiego za czasów Stalina, a swym epickim rozmachem i znakomicie narysowanymi postaciami przypomina powieści Tołstoja

Czarująca opowieść - bajkowa Rosja. Historia przeplata się z fikcją. Początek jest taki sobie, dopiero później książka się rozkręca i czyta się jednym tchem. Jednak "Jeździec miedziany" i ostatnio czytana "Biała Wilczyca" bardziej mnie ujęły - ale to moja subiektywna opinia :) Zachęcam do przeczytania - to nie będzie stracony czas
Jedyne, co mi w tej książce nie odpowiada - to forma wydania - ciężka , nieporęczna książka ( A4 w twardej oprawie), typowa "cegła", niewygodna do czytania i trzymania w ręku. To typowe wydawnictwo do postawienia na półkę.

3 komentarze:

 1. Ja tę książkę i tak kiedyś przeczytam, ale chciałam o czymś innym.

  Lepiej by się czytało na czytniku - prawda?
  Szkoda, że nikt tego nie zrobił a czytnik:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę mnie przestraszyłaś tym formatem... będę potrzebowała stojak żeby ją przeczytać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Aga - to tak jakbyś chciała przeczytać twoje albumowe wydanie "Anioły i demony "Browna - to ten sam format i wielkość... Piękne do oglądania i postawienia na półkę, ale ciężko się czyta :) Pomęczysz się trochę :)

  Joasiu - serdecznie Ci polecam tę książkę - ale masz rację - na czytniku byłaby rewelacja! Może ktoś to weźmie pod uwagę:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...