środa, 6 lipca 2011

Las Zębów i Rąk - Carrie Ryan

W świecie Mary istnieją proste prawdy. Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej. Strażnicy chronią i służą. Nieuświęceni nigdy nie ustąpią. Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk. Ale prawda staje się złudna, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników. Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary zdobywa wiedzę o Nieuświęconych. Teraz musi wybrać pomiędzy mieszkańcami wioski a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. Musi też stawić czoła koszmarom Lasu Zębów i Rąk. Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?

Jest to kolejna książka przywiązująca mnie do fantastyki - więc potwierdza się powiedzenie "nigdy nie mów nigdy". Zaczynam kochać ten gatunek - jest taki baśniowy, a jednocześnie wydaje się realny. Książka jest pięknie wydana - jak stare książki, z przyjemnością się ją trzyma i czyta. Tytułowy Las wessał mnie od pierwszej kartki, którą przeczytałam i trzymał aż do końca. Już cieszę się na kolejne części - będę na nie wiernie czekać :) To piękna historia dążenia do urzeczywistnienia marzeń, choć po drodze tyle trzeba przeżyć ... i stracić. Niesamowita atmosfera ! Ta książka jest inna od wszystkiego, co czytałam - i to jest jej wielki atut! Podążając wraz z Mary przez Las czujemy jej pragnienia, jej ból, jej miłość i marzenia o oceanie. Dla mnie rewelacja - mam nadzieję, że kolejne części będą napisane na tym samym poziomie.
Aga - bardzo dziękuję i liczę, że pożyczysz kolejne części :)

10 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytam jak tylko0 dorwę w swoje ręce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stayrude -serdecznie Ci polecam, bo jest świetna !

  Aguś dziękuję !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy zachwalają, że az ja sobie chyba sprawię, bo to wstyd nie znac ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy oceniają wysoko, ja także więc książkę polecam każdemu. A Twoja recenzja dobra, ale czemu taka króciutka? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo ja piszę dla siebie i zwykle to, co czuję, a nie o czym jest książka. O czym jest książka zawsze jest napisane na okładce, a moje odczucia są tylko moje... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O książce już tyle dobrego, że nie zdziwiłam się zupełnie, gdy trafiłam na kolejną entuzjastyczną recenzję. W tym właśnie momencie postanowiłam ją kupić, tylko poczekam, aż będę mogła ją dostać za trochę niższą cenę, bo ostatnio dużo wydałam, a muszę mieć pieniądze na wyjazd do Anglii.
  Jednak najbardziej cieszy mnie to, że powoli zaczynasz się przekonywać do fantastyki, bo - nie będę ukrywać - jest to mój ulubiony gatunek :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Julia - dziękuję za wsparcie - na szczęście dla mnie i fantastyki mam osobę prowadzącą ( Dunajkę :) ), która podpowiada mi, co warto przeczytać i wasze blogi są świetnym źródłem informacji.

  Flora - tę książkę Ci polecam bez żadnych zastrzeżeń ! Jest rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nigdy nie miałam okazji przeczytać, choć recenzje były takie kuszące :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...