środa, 31 sierpnia 2011

Rok w Poziomce - Katarzyna Michalak

Historia Ewy – trzydziestokilkuletniej kobiety po przejściach, która postanawia spełnić wreszcie swoje marzenie i zamieszkać w ukochanym domu. Ale jak wszystko w życiu to marzenie ma również swoją cenę: Ewa, chcąc zarobić na kupno wymarzonego domku pod lasem podejmuje pracę w wydawnictwie przyjaciela (skądinąd bardzo atrakcyjnego) i ma za zadanie znaleźć prawdziwy bestseller… I tu zaczynają się przygody…
Urzekająca historia ludzi, do których szczęście przyszło wtedy, gdy już przestawali w nie wierzyć. Sympatyczni bohaterowie, którzy przekonali się, że podarowane dobro – powraca podwójnie.

Książka tak mnie porwała, że nie mogłam jej odłożyć - pośmiałam się, popłakałam ... i skończyłam. Przepiękna opowieść, ciepła i wzruszająca ! Porusza trudne tematy ( choroba nowotworowa), codzienne kłopoty i troski, ale również radość, siłę miłości i przyjaźni. Bardzo podobał mi się wpleciony wątek autorki jako wróżki, który pojawiał się i ukierunkowywał dalsze losy bohaterów. 

Rok w Poziomce to historia każdego z nas - można znaleźć fragmenty pasujące do sytuacji w życiu, które każdego z nas spotykają. Polubiłam Ewę, Andrzeja, Karolinę i Witolda... i samą autorkę. Po skończeniu "Roku w Poziomce" rzuciłam się na kolejną książkę pani Michalak, którą miałam na półce "Zmyślona"... i przeczytałam do połowy. Nie ważne, że to trzecia książka z serii Poczekajka - najwyżej przeczytam od końca! Teraz muszę zdobyć pozostałe książki Kasi Michalak i postawić na mojej półce -  na pewno do nich wrócę !!!!

5 komentarzy:

 1. Mam ochotę na lekką lekturę, a skoro ci się podobała, to z pewnością po nią sięgnę. Tym bardziej, że niedawno widziałam tę powieść.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zapraszam na wywiad z Autorką, który odbył się parę dni temu, a który będzie na blogu w najbliższy piątek :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi interesująco. Od czasu do czasu lubię zagłębić się w trochę lżejszą lekturę, a recenzowana przez ciebie książka wydaje się być idealna do tego ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisany inaczej - pamiętam i ciągle czekam na ten wywiad :) Zaglądam do Ciebie!

  Gabrielle, Ice_Fire - książka jest naprawdę fajna i bardzo szybko się ją czyta. Stanowi miłą odmianę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna książka! Od niej właśnie zaczęłam poznawać twórczość Pani Kasi i się po prostu zakochałam w jej książkach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...