środa, 31 sierpnia 2011

Zmyślona - Katarzyna Michalak

Zmyślona. Bezpieczna przystań dla trójki zagubionych dzieci i ich opiekunów. Magiczne miejsce, którym władają nie magia i uroki, a zwykłe ludzkie dobro. Autorka „Poczekajki” i „Zachcianka” po raz trzeci zabiera nas do swego świata, obiecując to, co najlepsze w jej opowieściach: dużo radości i wzruszeń, wiele szalonych przygód, grę emocji, a przede wszystkim piękną, dobrą miłość. Oprócz znanych i kochanych bohaterów Poczekajki w Zmyślonej spotkamy nowe barwne postaci: leśniczego Patryka, uroczą Dominikę, trójkę czarciąt z piekła rodem, wreszcie ich cudownych, czworonożnych przyjaciół – Pepsi-psa, krówkę Toffi, owocowe owce i wiele, wiele innych…

 "Zmyślona" to opowieść pełna uczuć i emocji, pięknie napisana - podobała mi się jeszcze bardziej niż "Rok w Poziomce". I nieważne, że nie czytałam poprzednich części serii - nadrobię !

Zmyślona to przytulna leśniczówka Patryka, w której niespodziewanie zjawiają się dzieci jego przybranej siostry wraz z opiekunką, i wywracają jego życie do góry nogami. Poznajemy trzy różne historie miłości, siłę przyjaźni. Reakcje i zachowania ludzi na różne sytuacje - ból, zazdrość, gniew, przebaczenie, miłość...
Podążamy śladami bohaterów, przeżywamy smutki i radości ... i nie wiadomo kiedy książka jest już przeczytana. Można się pośmiać - sytuacje z dziećmi bawią do łez - jak krowa wymalowana tuszem do rzęs, z wianuszkiem na łbie, czekająca na odwiedziny byka. Można też popłakać, gdy umiera sześciomiesięczny synek Patrycji, Bartuś, a ona zapada w śpiączkę. Nie można zarzucić, że książka jest nudna czy monotonna - przeciwnie, naprawdę dużo się dzieje !

Cóż... pozostaje mi poszukać wcześniejszych części i przeczytać, bo niedosyt pozostał  :)


4 komentarze:

 1. Ja zapraszam na rozmowę z Autorką w najbliższy piątek na moim blogu. Rozmowa odbyła się parę dni temu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująco ;) Osobiście jednak jestem zwolenniczką czytania serii od pierwszego tomu, więc zacznę rozglądanie się za "Poczekajką" (o ile to jest pierwszy tom). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna mam ochotę na książki p. Katarzyny Michalak, a po Twojej recenzji nie mogę się doczekać, aż książka wpadnie w moje ręce (Choć zacznę od pierwszej części)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jeden z kolejnych tomów "Poczekajki", jest ich chyba ze 3 bądź 4, mam w planach czytelniczych od dawna :) Ale wolę zacząć od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...