wtorek, 27 września 2011

Czarny piątek - Alex Kava

ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE
Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze produkty. Prawdziwe żniwa dla sprzedawców.
WYBUCH, PRZERAŻENIE, PANIKA, MASAKRA
Samobójczy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny, do którego nikt się nie przyznaje.
Agentka Maggie O'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze.
Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne.
Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia...

Czytałam wiele książek Alex Kava i krótko mówiąc jest jak "dobra kawa". To mój kolejny pewniak dobrej książki - jeszcze mnie nie zawiodła.

"Czarny piątek" to kolejna książka z sympatyczną panią psycholog od portretów psychologicznych przestępców, Maggie O'Dell. Tym razem głównym wątkiem książki są zamachy terrorystyczne - najpierw w centrum handlowym, potem planowane na lotnisku.

Tytułowy "czarny piątek"  przypada w Stanach Zjednoczonych dzień po Święcie Dziękczynienia i wtedy centra handlowe są najbardziej oblężone. Jest to dzień przedświatecznych zakupów. Maggie spędza czas w swoim domu przygotowując jedzenie na popołudnie z przyjaciółmi, kiedy zostaje wezwana do pracy. W jednym z największych centrów hanlowych, Mall Of America, wybuchają trzy ładunki - jest wielu rannych i kilka ofiar  śmiertelnych, panuje ogólne zamieszanie i chaos. Po przybyciu na miejsce spotyka Nicka, który jest odpowiedzialny za ochronę w sieciach handlowych, wcześniej razem pracowali, a Nick darzy Maggie czymś więcej niż przyjaźń. Oglądają zapisy kamer i starają się wyjaśnić sytuację. Uwagę ochrony zwrócili trzej chłopcy z czerwonymi plecakami - to one ekspolodowały - dwóch z nich nie żyje. 
W sprawę zamieszany jest Patrick, przybrany brat Maggie, który przebywał tam ze znajomymi. Z Maggie kontaktuje się informator, który naprowadza ich na ślad grupy terrorystycznej. Ślady zaczynają wiązać się, a podobieństwo przypomina zamach z Oklahoma City. Pani psycholog podąża śladami i stara się rozwiązać zagadkę, nie zważając na wiecznie negatywnie nastawionego przełożonego i tropy prowadzące do kręgu polityków.

Czy Maggie uda się rozwiązać zagadkę i pomóc w ujęciu terrorystów? Jak zachowa się  jej przełożony? Czy Patrick oczyści się z zarzutów? Odpowiedź na te pytania na pewno znajdziecie w książce Alex Kava !

Książki Alex Kava  są świetnie napisane, szybko i  z przyjemnością się je czyta. "Czarny piątek" wciąga od pierwszych stron i nie odpuszcza do końca, a temat zagrożenia terrorystycznego jest wciąż aktualny i niestety ciągle wraca. Styl pani Kava jest lekki i łatwy w odbiorze, nie ma zbędnych opisów, jest za to dużo akcji i dialogów.
To dobra lektura dla miłośników sensacji i thrillerów - nie można się nudzić, a poza tym jest ciekawie wydana i czyta się ją z przyjemnością.

 

5 komentarzy:

 1. Mam tę książkę na półce i trzy inne Alex Kava, tym bardziej cieszę się, że warto przeczytać. Kryminały lubię, a główna bohaterka, pani psycholog wydaje się ciekawą osobą:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też czytam Alex Kava.Zawsze czekam na nowy tytuł.Polecam każdemu kto lubi dobre kryminały.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam Czarny piątek, jak i jeszcze trzy inne Alex Kavy i również polecam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepadam za takimi książkami z akcją

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...