sobota, 24 września 2011

Katarzyna Michalak - Zachcianek

Pełna burzliwych emocji i niezwykłych zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak. zachcianek to nastrojowa powieść o miłości i zazdrości, o rozczarowaniu i poszukiwaniu wielkiego marzenia. Niezwykła historia o zmaganiach dobra ze złem i o tym, że czasem trzeba dać sobie drugą szansę. Poznając tę historię, dowiesz się czy Neska i Panda-pies staną się gwiazdami teledysku i dlaczego Krowa Zosia z błogim spokojem zjada telefony komórkowe. Czy magia i tym razem pomoże Patrycji w dokonaniu właściwego wyboru? A może pomoże jej w tym ktoś, kogo pomocy najmniej by się spodziewała?

Ach, jak ja lubię książki pani Kasi ! Przeczytałam nie po kolei - ale to nic i tak kiedyś do nich wrócę. Niektórzy uważają, że to literatura dla kucharek i gospodyń domowych (przeczytałam tak na jednym z blogów) - a mnie się podobają jej książki i nie wstydzę się tego. To ciepłe, swojskie historie - a dreamerką, jak Patrycja, może być każdy z nas, trzeba tylko wierzyć w siebie i marzyć !

Patrycję poznaliśmy w I części cyklu, "Poczekajce" - to rozmarzona pani doktor weterynarii. W "Zachcianku" nadal marzy i dąży do realizacji swoich marzeń. A marzenia ma takie jak większość z nas - własny domek, ukochany mężczyzna i dzieci - no i jeszcze praca w ZOO :) 
Patrycja dąży uparcie do realizacji swoich pragnień - z mężczyzną z marzeń już mieszka, jednak coś im się nie układa. Gabriel, bo jego wybrała, ciągle jest gdzieś poza domem, a jak już jest - to też nie jest dobrze... Znowu pojawia się i bruździ Janka, przez nią Patrycja wyprowadza się od Gabriela, wspierana przez Hankę i Łukasza ( wroga największego!).  Najpierw dostaje z powrotem swoją pracę w ZOO w Poczekajce wraz z przytulnym pokoikiem, potem udaje jej się wykupić Chatkę.... no i najtrudniejsze odnalezienie tej właściwej miłości. Po wielu perypetiach Patrycji udaje się spełnić marzenia - dodatkowo nakręca krótki teledysk do swojej książki. Jako bonus!

Bardzo polubiłam bohaterów cyklu "Poczekajka" i stwierdzam, że każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Fabuła jest ciekawa, a napotkane problemy mogą spotkać każdego z  nas, dlatego książki Kasi Michalak są mi tak bliskie. Cykl "Poczekajka" mam już za sobą, ale z półki spogląda na mnie pożyczone "Lato w Jagódce" , a potem na pewno sięgnę po "Sklepiki..." :)

4 komentarze:

 1. Książka jest naprawdę przepiękna. Uwielbiam całą serię "Poczekajka". Na półce już czeka "Lato w Jagódce". :D

  OdpowiedzUsuń
 2. I kolejna książka do przeczytania:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Tala - Ja też muszę zabrać się za Lato z Jagódką :)

  Kasandra - jak miło Cię znów widzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No własnie ja już tą serię mam za sobą i nie mogę się doczekać kolejnych, ale najpierw musze je jakoś zdobyć. Taka optymistyczna pozycja na pochmurne dni
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...