piątek, 23 września 2011

Spętani przez Bogów - Josephine Angelini

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?
Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?


"Spętani przez Bogów" to debiut Josephine Angelini, który wywołał duży entuzjazm na rynku. Niebanalna fabuła, ciekawe dialogi i trzymająca w napięciu akcja - to atuty książki. 

Opowiada ona historię Heleny Hamilton, dziewczyny, która całe życie czuła się inna niż wszyscy, starała się ukryć pod maską niepozorności. Helena mieszka z ojcem i pomaga mu w sklepie, matki nie zna, ma jedną bliską przyjaciółkę, Claire, która ją w pełni akceptuje. Sytuacja się zmienia, kiedy do miasteczka wprowadza się rodzina Delosów o imionach wprost z greckiej mitologii. Nie tylko imiona ich wyróżniają, ale i pochodzenie. Na początku roku szkolnego dochodzi do spięcia między Heleną a Lucasem Delosem, zaczyna ona widzieć Erynie.... Jest to dla Helen tak dziwna sytuacja, że trudno jej się odnaleźć. Wiele się musi zdarzyć i wiele Helena musi się dowiedzieć, aby móc swobodnie przebywać z Delosami i poznawać swoje korzenie, bo okazuje się, że jest półboginią. Zakochują się z Lucasem w sobie, ale  nie jest im dane zostać parą....Pojawia się również nieznana matka Heleny, co dodatkowo komplikuje sytuację. Więcej nie zdradzę, aby nie zepsuć Wam przyjemności czytania  :)


Książka jest bardzo ciekawa, a wątki pędzą jak burza - ma coś z fantastyki, coś z romansu i coś z dobrego thrillera, a wszystko z domieszką mitologii greckiej - wybuchowe połączenie !
Mnie się podobała i będę czekała na kolejne tomy opowieści o Helenie - polecam Wam książkę serdecznie !

11 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie :-) Nie mówię "nie" -)

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może przeczytam, chociaż fakt, że to jest seria nie przekonuje mnie. O wiele bardziej wolę czytać coś, co nie ma kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę oczywiście mam w planach. Mimo iż nie przepadam za fantastyką i paranormalnymi książkami to do tej pozycji coś mnie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka bardzo fajnie, super, że Ci się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cyztałam, jednak nie było rewelacji i jak dla mnie wątki nie pędziły jak burza, a własnie dość powoli ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy ma swój gust - a ja nie mogłam się od niej oderwać :)

  Zachęcam - a po przeczytaniu każdy będzie miał swoje zdanie !

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka już czeka na półce na swoją kolej :) Bardzo jestem jej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama książka fajna, ale zakończenie poprostu mnie zawiodło :(
  Jeżeli będą następne części to chętnie przeczytam bo tej miłości nie można tak głupio zepsuć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie czy wie możek ktos kiedy bedzie wydana następna, druga cześć książki " Spętani przez bogów" ?
  prosze o odpowiedzi poniewaz czekam na nią .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie wiem. Sprawdź na stronie wydawnictwa - może w Zapowiedziach jest jakaś informacja. pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...