środa, 12 października 2011

Mroczny szept. cz.4 - Gena Showalter

Sabin, Aeron i Gideon to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każdy z nich skazany jest na wieczne cierpienie. Sabina prześladuje demon Zwątpienia, Aerona napady Wściekłości, a Gideona znajomość Prawdy. Cała trójka skazana jest na nieustanną wojnę z ludźmi, bogami i demonami. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie… Sabin niszczy wszystkich, których kocha – jest opętany przez złośliwego demona Zwątpienia. To przez niego musi znosić wieczną samotność. Każda kobieta, którą kiedykolwiek pokochał, uległa podszeptom demona i popełniła samobójstwo. Zraniony wojownik wyrzekł się miłości i rzucił w wir walk, poszukując puszki Pandory. Lecz to się zmienia, gdy ratuje życie rudowłosej Gwen. Niestety i ona ma drugą, mroczną naturę, której nie umie kontrolować. Sabin uczy Gwen, jak zapanować nad nieposkromioną furią i atakami szału. Jeżeli mu się to uda, nagrodą będzie wspólne życie z kobietą, która jako jedyna potrafi oprzeć się podszeptom jego demona.
Okładka:     miękka
Ilość stron:    416
Wydawnictwo  : MIRA Harlequin


 „Mroczny szept” to czwarta część cyklu Geny Showalter. Dotychczas w Polsce nakładem Miry pojawiły się: „Mroczna noc”, „Mroczna więź” i „Mroczna żądza”. Opowieści o losach Władców Podziemi zyskały wierne grono fanów. Każda część opowiada losy innego Władcy i można je czytać jako osobne opowieści. Mroczna seria G.Showalter jest pełna pasji, nadziei i miłości. 

"Mroczny szept " to historia Sabina, Władcy, który ma w sobie demona Zwątpienia. Poznajemy go podczas wyprawy do piramid w poszukiwaniu puszki Pandory. W jednej z piramid podczas walk z Łowcami znajdują laboratorium z uwięzionymi kobietami, na których prowadzono eksperymenty genetyczne - większość z nich jest w ciąży... 
Wzrok Sabina przyciąga piękna ruda dziewczyna, która okazuje się być harpią. Budzi ona wokół wśród Łowców strach. Jednak intryguje Sabina, który wydaje rozkaz uwolnienia kobiet - sam zajmuje się Gwendolyn, piękną harpią, która na ich oczach rozszarpuje jednego z dotychczasowych prześladowców.


Ona też ma wewnątrz demona, nad którym nie panuje - tych dwoje zdaje się łączyć więcej niż myślą. Pomału uczą się współpracować, coraz mocniej czują wzajemne przyciąganie - Sabin uczy Gwen panować nad własnym demonem. Razem dążą do znalezienie puszki Pandory i zamknięcia w niej demonów, które opętały Władców - wokół wiele się dzieje.... Poznajemy pozostałych Władców, ich losy, sposoby radzenia sobie z demonami i wzajemną łączącą ich przyjaźń.
Jak ułożą się losy Gwendolin Płochliwej i Sabina? Czy uda im się odnaleźć puszkę? Jak przeszłość Gwen wpłynie na ich wspólną przyszłość?


"Mroczny szept" to bardzo ciekawa książka. Postaci bohaterów są doskonale skonstruowane i przemyślane. Są pełen uczuć, emocji i dylematów. 
Akcja jest wartka, pomysłowa  -  wciąga czytelnika od pierwszych stron. Pisarka zdaje się doskonale łączyć nurt romansu z fantastyką - w wyniku, czego mamy świetną, intrygującą historię zabarwioną czarnym humorem. Czyta się ją szybko i z dużą przyjemnością. Duży plus stanowi ciekawa okładka i bardzo ładna oprawa książki.

Ja polubiłam bohaterów i na pewno sięgnę po pozostałe tomy Mrocznej serii - Wam też polecam !

Za książkę serdecznie dziękuję pani Monice z Wydawnictwa MIRA :) 
9 komentarzy:

 1. Widze, że mamy podobne odczucia co do tej książki :D Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nic nie czytałam z Mrocznej serii Miry, ale mam wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tala - generalnie mamy zbieżne gusty książkowe, też do Ciebie zaglądam :)

  Toska - polecam i nie trzeba czytać po kolei, bo autorka nawiązuje do początków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja czytałam tej książki bardzo negatywną recenzje i już sama nie wiem co o niej myśleć. Chyba narazie się wstrzymam z jej kupnem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poszukaj w bibliotece lub księgarni i sama najlepiej ją przejrzyj. Moim zdaniem jest niezła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A nasze odczucia co do tej książki nie są już takie podobne ;) Dla mnie trochę za bardzo infantylna i wulgarna, ale.... czytało się dobrze no i ta miłość pełna chemii, mrr ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i w ogóle mi sie nie podobała. Bohaterowie jak dla mnie słabo wykreowani, akcji nie ma prawie w ogóle, fabuła nudna, ksiazka sie ciągnie, a okładka tez mi do gustu nie przypadla. Dla mnie to po prostu był gniot ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie lubię tego typu literatury!Ale dla fanów polecam!Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż każdy może mieć swoje zdanie - mnie się podobała :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...