piątek, 7 października 2011

Z ciemnością jej do twarzy - Kelly Keaton

Mroczna i zmysłowa opowieść o potomkini Meduzy, pierwsza część cyklu Bogowie i potwory.
Ari zawsze czuła się inna. Ma długie srebrzyste włosy, których nie da się ściąć ani zafarbować. Zielone nienaturalnie przyciągające oczy. Niejasną przeszłość związaną z szaleństwem i samobójstwem matki. Jest wściekła, zbuntowana i za wszelką cenę chce dotrzeć do prawdy. Próbując odkryć tajemnicę swojego pochodzenia, trafia do odmienionego, magicznego Nowego Orleanu, który po huraganie wykupiony został przez tajemnicze rodziny o potężnych wpływach. Miasto pełne jest dziwnych istot, wampirów, czarodziejów, hybryd... Na ich tle Ari wydaje się być zwykłą dziewczyną, a jednak to właśnie ona wzbudza największy lęk...
Prześladują ją zabójcy, wspiera przystojny i odważny pół-wampir Sebastian, a gdzieś na obrzeżach miasta i tajemnicy czai się złowroga bogini Atena, która zrobi wszystko, by ją dopaść.
Z ciemnością jej do twarzy łączy popularne wątki paranormalne z grecką mitologią, opowieścią o walce z przeznaczeniem. Niebezpieczeństwa, niezwykły klimat zrujnowanego miasta i porywająca historia miłosna sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.

Okładka:    miękka
Ilość stron:  264
Wydawnictwo
:   ZNAK

"Pożarłam" książkę w jeden wieczór - szybko się ją czyta i jest ciekawa.

"Z ciemnością jej do twarzy" to historia Ari, nastolatki, która stara się odnaleźć swoją tożsamość. Oddana do domu dziecka w dzieciństwie przez matkę - teraz jako siedemnastolatka stara się ją odnaleźć i dowiedzieć dlaczego... Niestety okazuje się, że matka nie żyje , pozostało po niej tylko pudełko z rzeczami, które zawieram.in. list do córki. Ari dalej drąży temat i stara się dowiedzieć, kto był jej ojcem i jaka klątwa na niej ciąży. Postanawia udać się na zakazane tereny - do Nowego 2.
Rzecz dzieje się bowiem po wielkich huraganach i nawałnicach, które zniszczyły na zawsze miasto Nowy Orlean - ziemie zostały wykupione przez zrzeszenie rodzin Novum i powstał Nowy 2 - specyficzne terytorium kontrolowane przez Rodziny. W Nowym 2, Ari czeka wiele niespodzianek i niebezpiecznych sytuacji - walki, ucieczki, uwięzienie, spotkanie samej Ateny - co z tego wyniknie i jak wpłynie na losy Ari - przeczytajcie!
Dowiecie się, czy uda jej się odkryć klątwę i ją zdjąć? Jak potoczy się jej życie? Czy znajdzie przyjaciół?

Książka jest przesycona emocjami i uczuciami, ciekawie napisana, tylko dla mnie za krótka....Wolę grube tomy, gdzie mogę z bohaterami spędzić więcej czasu niż jeden wieczór.... Jednak "Z ciemnością jej do twarzy" ma w sobie "coś" - jest intrygująca. Na pewno nie zmarnowałam czasu i się nie nudziłam - warto było ją przeczytać :) Polecam !


9 komentarzy:

 1. Za krótka, jak za krótka - będą kolejne części, to dowiemy się co dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Krótka, nie krótka - brzmi ciekawie, więc dodaję do listy książek, które chcę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się:) Książka świetna, ciekawe kiedy zostanie u nas wydany następny tom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w trakcie czytania i na rzie się do niej nie przekonałam, jednak może jeszcze zmienię o niej zdanie ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę powiedzieć, że do tej pory odwlekałam tą książkę. Po twojej recenzji pora chyba przyspieszyć kolejkę i samej się przekonać co to za powieść, tym bardziej, że uwielbiam połączenie fantastyki z mitologią :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Tristezza - każdy ma swój gust i do Ciebie może nie przemawia :)

  Tala - skuś się ! Ja też lubię połączenie mitologii z fantastyką :)

  Caroline, A - pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham ją i czekam na następną część <3

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...