sobota, 5 listopada 2011

Kochałem ją - Anna Gavalda

Powieść psychologiczno-obyczajowa. Chloe, matka dwóch córeczek, nagle opuszczona przez męża dla innej kobiety, nieoczekiwanie znajduje wsparcie u Pierre a, swego teścia. Starszy pan ma swoją tajemnicę: podobnie jak jego syn, zakochał się przed laty, mając już rodzinę. Tyle, że nie zdecydował się odejść od żony, całe życie myśląc o ukochanej Matyldzie. Który z nich wybrał lepiej? Subtelna i poruszająca, napisana pięknym językiem opowieść o porzucających i porzucanych, o miłości i obowiązku

Okładka: miękka
Ilość stron: 160
Wydawnictwo : Świat książki

 

Bardziej opowiadanie niż powieść - cieniutka, niepozorna książeczka niosąca niesamowity ładunek uczuć, emocji, frustracji po rozstaniu... To już trzecia powieść Anny Gavaldy, którą czytam i jestem pod coraz większym wrażeniem jej kunsztu pisarskiego.


Książka to praktycznie dialog pomiędzy Chloe, którą porzuca mąż, a jej teściem Pierrem. Po rozstaniu z mężem, Chloe znajduje pocieszenie i wsparcie ze strony teścia, z którym do tej pory wcale nie była blisko. Długie rozmowy pozwalają jej lepiej go poznać, zobaczyć sytuację z punktu widzenia drugiej strony. Pierre również zdradził swoją żonę, jednak od niej nie odszedł....


"Kochałem ją" to dogłębne studium zdrady, którą oglądamy, zarówno ze strony osoby zdradzanej (Chloe), jak i zdradzającej (Pierre). Autorka pokazuje nam różne spojrzenia, jednak nie faworyzuje żadnej ze stron.
Świetna książka psychologiczna - niepozorna, ale dająca wiele do myślenia. Na pewno na długo zapadanie w pamięć.... Teraz muszę się rozejrzeć za kolejną książką Anny Gavaldy - bardzo mi się podoba jej obiektywne podejście do tematów. To czytelnik ma oceniać, a nie pisarz.

5 komentarzy:

 1. Lubię tego rodzaju opowieści.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdrada jest motywem, który dosyć powszechnie występuje w literaturze, ale chyba rzadko ktoś próbuje wgłębić się w uczucia jej towarzyszące, a jeszcze rzadziej w uczucia osoby zdradzającej. Jestem niezmiernie ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki a z chęcią bym poznała. Temat bardzo na czasie

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisana powieść, studium tolerancji i spojrzenia na swoje życie z perspektywy. Jakże bardzo odległej...
  Pozdrawiam,
  Magda
  tajemnicezatoki.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa recenzja, książka mnie szalenie intryguje... jestem zaciekawiona!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...