środa, 23 listopada 2011

Kuszące zło. cz.3 - Keri Arthur

W świecie magii i pokus, nocą budzą się do życia piękni, przeklęci i pożądani.
Riley Jenson musi jednak działać na własną rękę. Jest niespotykanym połączeniem wampira i wilkołaka, pracującym dla organizacji, której głównym celem jest utrzymywanie porządku w świecie nadprzyrodzonych stworzeń. Ufając przełożonym i kochankom niewiele więcej niż swoim najgorszym wrogom, Riley gra według własnych zasad. Jej nową misją jest przeniknięcie do potężnie strzeżonego pałacu rozkoszy, którego właścicielem jest przestępca znany jako Deshon Starr - szaleniec od lat zajmujący się genetyką.
Gdy wokół Riley zaczynają kręcić się dwaj seksowni mężczyźni - opanowany i niesamowicie uwodzicielski wampir oraz gorący wilkołak - i zaczynają walczyć ze sobą o jej względy, Riley musi zachować zimną krew. Jeśli ocali świat przed Deshonem Starrem, ocali też samą siebie…


Okładka: miękka
Ilość stron: 440
Wydawnictwo : Instytut Wydawniczy ERICA


I cóż.... znowu przyjdzie mi naczekać się na kolejny tom...
"Kuszące zło" to trzeci tom serii "Zew nocy" autorstwa Keri Arthur. Seria przypadła mi do gustu i z przyjemnością przeczytałam III tom - był brutalniejszy niż pierwsze dwa, ale bardzo ciekawy.

Nasza główna bohaterka, Riley Jenson, odbywa szkolenie na Strażnika, z czego nie jest specjalnie zadowolona. Pilnie jednak ćwiczy z bratem, czego efektem jest szereg siniaków. Niespodziewanie szkolenie zostaje szybciej zakończone i Riley zostaje poddana próbie - to walka z niebezpiecznym wampirem, Gauthierem. Wychodzi z niej zwycięsko i dowiaduje się, że akcja, do której była szkolona została przyspieszona.

Akcja ma związek z niebezpiecznym Starrem i jego laboratorium, w którym dokonuje się doświadczeń na DNA i tworzy niebezpieczne, zmutowane klony. To przez niego w poprzedniej części zginął partner Riley, Misha, a ona sama dostała eksperymentalny lek. Zemsta napędza naszą bohaterkę i robi ona wszystko, aby dostać się do pałacu Deshona Starra i dokonać zniszczenia jego laboratorium. Oczywiście w sprawę miesza się Quinn, wampir, któremu bardzo zależy na Riley.
Dziewczynie udaje się dostać do pałacu Starra i tutaj dopiero zaczyna wiele dziać..... Mamy brutalne sceny walk i seksu, niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Czy Riley uda się wykonać zadanie? Czy akt zemsty się dokona? Kto okaże się przyjaciele, a kto wrogiem?

Książka napisana jest barwnym, ciekawym językiem, jest pełna akcji i napięcia - jednak jest słabsza niż II tom - moim zdaniem... Nadal wiele się dzieje, jednak niektóre akcje są za bardzo rozwleczone. Ponadto ze względu na dość brutalne sceny seksualne i ich mnogość - nie polecam książki nastolatkom, pomimo zachęcającej okładki.

"Kuszące zło" to porywająca książka sensacyjna, ciekawie napisana, z sympatycznymi bohaterami. Okładka książki jest dopracowana, bardzo ładna i adekwatna do zawartości książki, co nie często się zdarza.
Bardzo polubiłam szaloną dhampirkę Riley i będę z niecierpliwością czekać na kolejne tomy !

3 komentarze:

  1. Mnie podobał się chyba bardziej niż 2 tom. Główna bohaterka w moich oczach dojrzała i wydała się bardziej uczuciowa, zapewne przez nowe "moce"

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja myślałam, że więcej seksu już być nie może (albo że będzie ciężko xD). Na pewno sięgnę ze względu na fabułę - skoro tak porywa...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...