czwartek, 24 listopada 2011

Następna rzecz na liście - Jill Smolinski

Wzruszająca i miejscami zabawna komedia romantyczna, która wkrótce zostanie sfilmowana. Jej bohaterką jest June Parker, niezadowolona z pracy i życia osobistego mieszkanka Kalifornii. Pewnego dnia poznaje Marissę i postanawia odwieźć ją do domu. Jednak po drodze dochodzi do wypadku, w którym jej nowa znajoma ginie. June znajduje w portfelu dwudziestoczterolatki listę 20 rzeczy, które chciała zrobić przed 25. urodzinami. Dręczona wyrzutami sumienia, June postanawia zrealizować listę Marissy. Niektóre punkty są proste, ale część wydaje się prawie niewykonalna. Walcząc z początkami depresji, June podejmuje wyzwanie. Realizując kolejne zadania, stopniowo odmienia życie swoje i paru innych ludzi.

Okładka:   miękka
Ilość stron:  304
Wydawnictwo:  Videograf II

Czasem tak się zdarza, że jedno wydarzenie pociąga za sobą następne i powoduje w życiu nieodwracalne zmiany. Tak było w przypadku June Parker, głównej bohaterki książki „Następna rzecz na liście” autorstwa Jill Smolinski.

June poznaje przypadkowo Marissę i proponuje jej podwiezienie do domu – nawet nie przypuszcza, jak ten gest zmieni życie ich obu…. Podczas jazdy dochodzi do tragicznego wypadku, na skutek którego Marissa umiera. Wypadek nie wydarzył się z winy June, jednak jest jej bardzo ciężko się pozbierać. June znajduje przypadkowo w portfelu dziewczyny listę 20 rzeczy, które ta zamierzała zrobić, aby zmienić swoje życie. Ta mała, niepozorna karteczka zmienia życie June – postanawia ona bowiem zrealizować listę Marissy. Niektóre podpunkty wydają się bajecznie proste, inne przysporzą sporo kłopotów – jednak całość stanie się punktem zwrotnym w życiu June.
Czy June uda się zrealizować listę Marissy? Jak to wpłynie na jej życie?

Książka jest pełna uczuć, wzrusza i bawi, jest ciepła i napisana jasnym, prostym językiem. Czyta się ją jednym tchem i kibicuje June w realizacji zamierzeń. Ta sympatyczna dziewczyna zdobywa serca czytelników.

„Następna rzecz na liście” to opowieść traktująca w humorystyczny sposób bardzo trudne tematy. Skłania do refleksji, pokazuje pozytywy życia i jego wartość. Fabuła nie jest przerysowana, jest lekka i przyjemna. To historia o życiu, o zmianach, miłości, samozaparciu, odnajdywaniu sensu….

To książka, która zapada w pamięć i z przyjemnością mogę ją polecić na zimowe popołudnia - bo kto nie chciałby przenieść się teraz do słonecznej Kalifornii ?  Ja bym chciała! 
Bardzo lubię takie życiowe książki - przecież taka sytuacja mogła spotkać każdego z nas... Jak bym się zachowała? Jak Ty byś się zachowała? Myślę, że po lekturze "Następnej rzeczy na liście" łatwiej odpowiedzieć sobie na takie pytania....

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu VIDEOGRAF :)

4 komentarze:

  1. Czasem dzięki humorowi można wiele spraw przekazać w lepszy sposób :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lektura zmuszająca do namysłu, przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Dodaję do listy planów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Videograf ma bardzo ciekawe książki - i pomysleć, że ja wcześniej nie znałam tego wydawnictwa....

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...