sobota, 19 listopada 2011

Ofiara krwi cz.2 - J.R.Ward

Ofiara krwi - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle.
Jest to opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki.
Bractwu Czarnego Sztyletu udaje się wygrać bitwę z Korporacją Reduktorów, ale wojna toczy się dalej. Ghrom wraz z garstką towarzyszy musi zadbać o bezpieczeństwo swego ludu. Przeciwnicy są coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo może stracić swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, piękny i niezwyciężony wampir, zakochał się bez pamięci w Mary, która nie dość, że jest człowiekiem, to w dodatku jest śmiertelnie chora. Tym samym złamał obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraził się na gniew Pani Kronik. Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi przezwyciężyć straszną klątwę, która ciąży na nim od stu lat. Tylko wówczas będzie miał szansę uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Także Mary musi podjąć swoją walkę...
  
Seria:         Bractwo Czarnego Sztyletu,  tom 2
Okładka:        miękka
Ilość stron :       426
Wydawnictwo:       Videograf II

Jestem zafascynowana cyklem opowieści o wampirach stworzonym przez J.R.Ward - pierwszy tom bardzo mi się podobał, drugi porwał mnie, już jestem ciekawa, co zrobią ze mną kolejne....
Bractwo Czarnego Sztyletu to cykl opowieści o wampirach-wojownikach, którzy wykazują wiele cech ludzkich, a ich imiona są tak specyficzne i obrazujące ich charakter, że nie sposób się nie uśmiechnąć.
Przypomnę, że mamy: Furiatha i Zbihra ( braci), Torthura, Vrhedny'ego, Ghroma (króla wampirów) oraz Rankohra, zwanego przez Braci - Hollywoodem, naszego głównego bohatera.

Rankohr to wampirzy playboy, przez którego łóżko przewija się wiele kobiet. To przez nałożoną na niego klątwę może się rozładować w walce lub poprzez seks. Żyje w jednym ciele z bestią, która na skutek jego gwałtownych reakcji ożywa i sieje spustoszenie. 
Jednak w końcu trafia kosa na kamień i nasz playboy zakochuje się....niestety w ludzkiej istocie. 
To Mary, niesamowita kobieta, która ma o sobie nie najwyższe mniemanie, szczególnie teraz, kiedy dowiaduje się, że znowu rozpoczęła swój atak białaczka. Jednak z czasem docierają się i najpierw Mary opiekuje się Rankohrem, kiedy zostaje poparzony przez słońce, a potem on chce zaopiekować się nią podczas choroby oraz osłonić przed reduktorami i zabiera ją do siedziby Bractwa. Tym samym naraża się na gniew Pani Kronik za złamanie zasad i zostaje za to surowo ukarany....
W międzyczasie, jako drugi wątek śledzimy rozwój Korporacji i reduktorów, którzy dążą do odnalezienia siedziby Bractwa i zabicia wampirów. 
 
Na uroczystym spotkaniu zorganizowanym w siedzibie wampirów, Mary spotyka Wellsie, krwiczkę Thora, którą bardzo polubiła za zaopiekowanie się Johnem, młodym wampirem niemową, który czeka na przemianę. Sąsiadka Mary, Bella, jest zafascynowana Zbihrem, który nie może w to uwierzyć i odtrąca ją. Wkrótce Bella zostaje porwana przez reduktory, a Mary trafia do szpitala, gdzie okazuje się, że nie ma już szans na wyzdrowienie. Rankorh błaga Panią Kronik o pomoc - ta stawia mu do spełnienia bardzo trudne warunki. Czy Rankorh spełni żądanie Pani Kronik? Jaki los jest im pisany? Czy Bella przeżyje porwanie przez reduktory?

"Ofiara krwi" jest niesamowitą historią, jest naładowana emocjami, a finał zaskakuje i wyciska łzy. Ta książka jest lepsza niż niejedna książka sensacyjna i bardziej emocjonująca niż romans.
Moim zdaniem - przy Bractwie Czarnego Sztyletu blednie słynna trylogia Zmierzch. Bractwo jest ciekawsze, lepiej napisane i bardziej intrygujące. Ta seria to mój zdecydowany faworyt w wampirzych opowieściach i za nim nie ma dłuuugo nic!
"Ofiara krwi" posiada wszystkie cechy świetnej książki - jest ciekawie napisana, intrygująca, ma zaskakujące zakończenie i dużo się w niej dzieje, a dodatkowo ma bardzo ciekawie skonstruowanych bohaterów.
Ja z niecierpliwością czekam aż wezmę kolejne części do rąk - tym bardziej, że trzeci tom będzie kontynuacją drugiego :)

Serdecznie dziękuję pani Teresie z Wydawnictwa Videograf II za tą niesamowitą książkę 
i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy :)

4 komentarze:

 1. Każda część z tej serii jest interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz to już napewno nie usiedzę na miejscu dopóki nie przeczytam tej ksiązki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem przekonana do serii o wampirach, ale skoro tę tak zachwalasz... Może jednak się skuszę, jeśli w bibliotece wypatrzę xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Spróbuj, przejrzyj - wg mnie warto !

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...