wtorek, 15 listopada 2011

Walkirie - Paulo Coelho

Jedna z najbardziej osobistych książek Paula Coelho.
Kiedy myślisz o Walkiriach, pomyśl o odwadze. Jak wiele potrzeba odwagi, by zajrzeć w głąb siebie? Jak mocno trzeba uwierzyć, by rozum i serce mogły się pojednać? Jak odróżnić prawdziwą miłość od zauroczenia? W poszukiwaniu swojego anioła Paulo wyrusza z żoną w podróż po pustyni Mojave. Droga okazuje się wyboista i usiana kolejnymi, coraz trudniejszymi pytaniami. Opowieść o potrzebie zaakceptowania własnych słabości, pojednania się z przeszłością, o poznawaniu swoich zalet i umiejętności przyjmowania szczęścia bez poczucia winy. Opowieść o przemianie, którą każdy z nas musi przejść, żeby zrobić krok do przodu.
Ilość stron:    192
Okładka :    miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo:   Drzewo Babel


„Walkirie” to kolejna książka z dorobku Paulo Coelho, która trafiła do moich rąk w ostatnim czasie. Ciągle jestem pod wrażeniem „Alefa”, ale ta opowieść jest inna …. 
Po raz kolejny autor dąży do poszukiwania i poznawania siebie, tym celu zabiera nas w podróż po pustyni Mojave w poszukiwaniu…. Anioła.

To nie jest takie proste jakby się zdawało… .

Autor zadaje sobie wiele trudnych pytań, zmusza do przemyśleń i refleksji. Mobilizuje czytelnika do wsłuchiwania się w siebie, w to, co nam się dzieje w głowie, do wewnętrznego dialogu i otwarcia na świat. Coelho niczego nie udowadnia, czy nie sugeruje – daje nam pole do własnych przemyśleń i interpretacji. To bardzo osobista książka. „Walkirie” to dążenie do realizacji marzeń, pragnień – kwintesencją jest hasło „chcieć to móc” !

To książka, która zapada w pamięć i umysł, jak wszystkie historie stworzone przez Paulo Coelho. To niesamowity pisarz i liczę na to, że jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Lubię wracać do jego książek w chwilach zniechęcenia czy zwątpienia, bo pozytywnie napędzają do działania.

Za książkę bardzo dziękuję pani Oli z Wydawnictwa Drzewo Babel :)

8 komentarzy:

 1. Rewelacyjna recenzja bardzo trafna - takie robi wrażenie, ale boję się, że nie jestem jeszcze gotowa na tę książkę :/ i taką tematykę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka towarzyszy mi od jakiegoś czasu, mam podobne odczucia

  OdpowiedzUsuń
 3. Coelho nie potrzebuje rekomendacji.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio rzadko sięgam po tego autor, nawał innych książek, brak czasu. Ale czule wspominam podróże, jakie odbywałam podczas czytania i chętnie do nich powrócę. Tylko najpierw upoluję "Alefa", na którego ma największą ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś się zaczytywałam tym autorem i nie powiem bo niektóre książki mi się podobały (jak Weronika czy Demon ...) ale niektóre jak dla mnie są przereklamowane. A ta sama nie wiem, może kiedyś ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o „Walkirie”, dopiero u ciebie pierwszy raz widzę na oczy tę książkę, ale historia mnie zaciekawiła i to bardzo, dlatego chętnie się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coelho czytałam tylko jedną książkę, więc koniecznie muszę poszerzyć swoje horyzonty i lepiej poznać twórczość tego pisarza. Z chęcią poznam Walkirie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Twórczość Coelho kojarzy mi się raczej z ciężkim filozoficznym klimatem, w którym nie potrafię się odnaleźć. Nie mam ochoty na sięganie po jego książki

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...