wtorek, 14 lutego 2012

Moc Sześciorga. cz.2 - Pittacus Lore

Mam głębokie przeczucie, że ten chłopak jest jednym z nas. I coś mi mówi, że muszę go odnaleźć. Widziałam jego zdjęcie w internecie. Czytałam o tym, co zaszło w miasteczku Paradise. John Smith, poszukiwany uciekinier, uznany za terrorystę. Jest zagadką dla wszystkich, ale nie dla mnie. Bo ja wiem, że… to jeden z nas.
Na początku była nas dziewiątka, została szóstka. Ukrywamy się, udajemy zwykłych ludzi, nie próbujemy nawet się ze sobą kontaktować… ale nasze Dziedzictwa rosną w siłę i zbliża się dzień, gdy będziemy gotowi, aby podjąć walkę. Czy to możliwe, że John jest Czwarty, a jego pojawienie się to znak, na który czekałam? A kolejne numery? Czy dziewczyna, którą widuję w snach, ciemnowłosa, o oczach niespokojnych jak burza, może być Piąta albo Szósta? Włada nieprawdopodobną mocą, może więc starczy jej siły, aby zjednoczyć całą naszą szóstkę?
Numer Pierwszy wpadł w Malezji.

Numer Drugi – w Anglii.
Numer Trzeci – w Kenii.
Czwartego próbowali zlikwidować w Ohio, w mieście Paradise – nie udało im się.
Ja też należę do tej ocalałej szóstki. Jestem Siódma. Chcę wreszcie stanąć do walki.

Okładka:   miękka
Ilość stron: 360
Wydawnictwo:  Wydawnictwo G+J
Seria:  Dziedzictwa planety Lorien.  Księga 2


Cała seria opowiadająca o dziewięciorgu, młodych Gardach ocalałych z zagłady planety Lorien jest owiana tajemnicą. Sam autor, Pittacus Lore, jest podobno głową starszyzny Loryjczyków, który ukrywa się na Ziemi, nikt nie zna jego miejsca pobytu. A jak sam pisze na wstępie książki (str.5):

"Wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe. Imiona i miejsca zostały zmienione, by chronić zakonspirowaną szóstkę Loryjczyków. Inne cywilizacje naprawdę istnieją. Niektóre usiłują Was zgładzić"

Zaintrygowani? Mam nadzieję, że TAK :)
"Moc Sześciorga" to kontynuacja, przeczytanego przeze mnie jakiś czas temu, pierwszego tomu pt. "Jestem numerem Cztery". 
To niezwykła i tajemnicza opowieść o przybyłych na Ziemię młodych Gardach z planety Lorien, skazanej na zagładę przez Mogadorczyków. Na Ziemi ukrywają się udając zwykłych ludzi. Jednak trójka już została zabita - pozostało ich sześcioro. Nie mają ze sobą kontaktu, jednak śledzą pilnie w internecie wydarzenia, próbują się odnaleźć i zjednoczyć siły. Czy im się to uda? Ilu pozostanie, aby uratować swoją planetę?
W Księdze Drugiej poznajemy losy Siódmej, zwanej na Ziemi Mariną, która wraz ze swoją Cepan, ukrywa się od lat w klasztorze Santa Teresa. Marina śledzi w internecie informacje Johnie Smith'ie, który wg niej jest jednym z Numerów.
Równocześnie śledzimy ucieczkę i losy Numeru Cztery, poznanego w Księdze Pierwszej, oraz towarzyszących mu, Szóstej i Samowi. Mogadorczycy nie odpuszczają i pilnie śledzą Gardów dążąc do ich zagłady. Ich ścieżki często się przecinają i pozostawiają po sobie spustoszenie....
Czy Siódmej uda się dołączyć do grupy Johna? Czy uda się im odnaleźć pozostałych Loryjczyków?
Odpowiedź znajdziecie w "Mocy Sześciorga" !

"Moc Sześciorga" opisuje wydarzenia dziejące się współcześnie, w niezwykły, magiczny sposób. Przedstawia splątane losy ludzi i Loryjczyków, ich powiązania i wspólnego wroga. Akcja mknie błyskawicznie, a jej wielowątkowość ubarwia całą powieść. Niezwykle postacie, nieziemskie stwory i całkiem realne Stany Zjednoczone - to wybuchowa mieszanka.
Nie wiesz, czego się spodziewać i co spotka bohaterów na kolejnych stronach powieści.
Aura tajemniczości dodaje pieprzyku i intryguje czytelnika. 
To niepowtarzalna seria - tutaj nie ma magów i smoków, tutaj jest realne życie !
Polecam - nie tylko fanom fantastyki, ale przede wszystkim wielbicielom ciekawych i niepowtarzalnych książek.

4 komentarze:

 1. Na "Jestem numerem cztery" byłam w kinie. W sumie książką nie zainteresowałam się bliżej. Nie wiedziałam że jest cały cykl. Pozytywna notka i z chęcią sama się bliżej zapoznam z historią Gardach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem numerem cztery mam w planach, jak przeczytam to i za tą sie wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam "Jestem numerem cztery", więc bardzo chcę przeczytać tę pozycję autora ;) Oj, nastawiłem się na nią ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. "Jestem numerem cztery" przeczytałam i uważam ze bardzo fajna książka... Mam zamiar zabrać się za druga część :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...