piątek, 10 lutego 2012

Naznaczona. cz.1 - Kristin Cast, P.C.Cast

Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch.
Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Okładka:  miękka
Ilość stron:    324
Wydawnictwo:    Książnica
Seria:  Dom Nocy

Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat serii "Dom Nocy", wzięłam do ręki pierwszy tom i pomyślałam "kolejna opowieść o wampirach - czy coś mnie jeszcze zaskoczy?". O dziwo - zaskoczyło i to pozytywnie :)

Rozpoczyna się zupełnie zwyczajnie, poznajemy szesnastoletnią Zoe, zwyczajną nastolatkę, która chodzi do szkoły i nie cierpi geometrii, ma przyjaciółkę i chłopaka. Wszystko się zmienia, kiedy w szkole pojawia się łowca wampirów i naznacza Zoe. Na jej czole pojawia się znak księżyca i nawet najlepsza przyjaciółka patrzy na nią jak na potwora, a w domu nie jest lepiej.... Może liczyć tylko na ukochaną babcię, Czirokezkę, która wiele ją nauczyła. To właśnie babcia pomaga jej dostać się do Domu Nocy, słynnej szkoły dla adeptów wampirów, która uczy ich jak przejść Przemianę i jak żyć jako wampir. Zoe zostaje podopieczną kapłanki Neferet, która pomaga jej zrozumieć wiele rzeczy. Jest wyjątkiem, ponieważ tylko ona jako świeża adeptka ma na czole pełne znamię dorosłego wampira - jak wytłumaczyć ten fakt?
Jednak w Domu Nocy, tak jak w normalnej szkole, znajdują się ludzie, którzy chcą być najważniejsi i chcą rządzić - taka jest Afrodyta, przewodnicząca Cór Ciemności. Dziewczyny od początku nie czują do siebie sympatii, a z czasem Zoe postanawia dać nauczkę Afrodycie. 
Co z tego wyniknie? Jak wielką moc posiada Zoe? Wiele niespodzianek spotka Was w Domu Nocy - przeczytajcie !

Autorki, a jest to matka i córka, stworzyły zupełnie inny obraz wampirów, jakie spotykałam dotychczas. Panie Cast skupiły się przede wszystkim na przyszłych wampirach, tych przed Przemianą, młodych, przerażonych i zdziwionych swoimi zdolnościami. Stworzyły odrębne spoleczeństwo przyszłych wampirów skupione w szkole, gdzie uczą się zupełnie innych rzeczy niż w normalnej szkole.
Barwna opowieść wciąga czytelnika od pierwszych stron, a czyta się ją w mgnieniu oka !
Z radością sięgnę po kolejne tomy "Domu Nocy" i poznam perypetie sympatycznej Zoe :)


9 komentarzy:

 1. Z wielką chęcią przeczytam tę książkę. Także czytałam wiele pozytywnych opinii, więc muszę ją gdzieś dorwać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wciągnęła mnie. Pierwsze trzy części tej serii naprawdę mi się spodobały, ale mam wątpliwości co do kolejnych...

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię tej serii :(
  www.ksiazki-blair.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ją lubię mimo tylu negatywnych opinii o tej serii. :]

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie to jeden z największych literackich koszmarków z jakim miałam do czynienia...:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie jestem ciekawa tej książki, jak i zresztą całej serii. Jak na razie ja także czytam same pozytywne opinie na temat Domu Nocy.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dom nocy zbiera dużo pozytywnych recenzji. Muszę koniecznie zmieścić się z czytaniem tej serii w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Naznaczona" moim zdaniem to akurat najgorsza część całego cyklu, tak więc przeczytaj kolejne - są znacznie lepsze!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze trzy tomy mnie irytowało, ale już później jest lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...