sobota, 31 marca 2012

Córka Medium - Alyxandra Harvey

Violet Willoughby nie wierzy w duchy. Za to duchy nie przestają jej prześladować. Po latach spędzonych na asystowaniu matce w jej karierze fałszywego medium, Violet sceptycznie podchodzi do wszelkich zjawisk paranormalnych. Ale teraz, kiedy nawiedza ją niezwykle uparty duch dziewczyny, która zginęła okrutną śmiercią, Violet nie może dłużej ignorować swoich wyjątkowych zdolności. Musi zrozumieć, co duch chce jej przekazać, i to szybko, bo morderca wciąż znajduje się na wolności. Nie może jednak zdradzić swojego talentu – bo to zrujnuje jej szansę na wydostanie się spod władzy matki. Pomóc jej może tylko Colin, przyjaciel z dzieciństwa, którego pokochała. Tylko on rozumie prawdziwą Violet, ale wspierając ją, ryzykuje, że nigdy nie będą razem. Czy Violet znajdzie sposób, by pomóc duchowi i nie zaprzepaścić swojej szansy na wolną od kłamstwa przyszłość?

Okładka:   miękka
Ilość stron:    320
Wydawnictwo:  Akapit - Press 

"Córka Medium" to pierwsza książka Alyksandry Harvey, która trafiła do moich rąk. 
 
Autorka przenosi nas do XIX-wiecznej Anglii, gdzie poznajemy wdowę Willoughby, jej córkę Violet oraz Colina, chłopca, który wychowuje się i przyjaźni z Violet. Pani Willoughby lubi pieniądze i splendor, aby to osiągnąć posuwa się do oszustwa - udaje Medium w bogatych, arystokratycznych kręgach. Jest tam szeroko znana i poważana... do czasu, kiedy zostaje zdemaskowana na oszustwie.
 
Jej córka, Violet, nie wierzy w duchy i nie lubi pomagać matce przy oszustwach. Jakież jest jej zdumienie, kiedy okazuje się, że prawdziwe duchy ukazują się jej. Początkowo nie chce uwierzyć, że Rowena jest duchem zabitej i utopionej dziewczynki. Poznaje jej siostrę, Tabithę, którą wychowuje wuj i postanawia odkryć powody śmierci i przeszłość Roweny.  Duch przychodzi do niej w najmniej oczekiwanych momentach i wówczas Violet jakby wchodziła w dawne życie dziewczyny.
Wyjaśnienie śmierci dziewczyny okazuje się zaskakujące i szokujące, nie tylko dla jej siostry....Kto zabił dziewczynę i dlaczego? 

"Córka Medium" to niezwykła książka, która przenosi nas w świat duchów, tych prawdziwych i tych udawanych. Autorka rysuje nam barwne tło społeczeństwa XIX-wiecznej Anglii, wyraźny podział klasowy.
Postacie bohaterów są bardzo różne i odzwierciedlają wymieszane różne statusy społeczne. Bogactwo i bieda, prawda i fałsz. 
Autorka stworzyła tajemniczy klimat i ciekawie rozwinęła fabułę książki. Duchy i zagadka, wręcz kryminalna, to niezwykłe połączenie. Książkę doskonale się czytało, dzięki bardzo plastycznemu i barwnemu językowi.
Ja przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem - Wam również polecam!
 

5 komentarzy:

 1. Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy, z wydawnictwem Akapit Press dawno nie miałam do czynienia, jestem jak najbardziej zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam i czytałam o tej książce. Chętnie sama ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar kupić, nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. /bardzo bym chciała ją przeczytać ;) Kiedyś była na jakiejś wyprzedaży, ale się zagapiłam i później mi umknęła ta księgarnia, muszę znowu poszukać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...