sobota, 14 kwietnia 2012

Serenada, czyli moje życie niecodzienne - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Serenada to pełna wdzięku i błyskotliwa zabawa konwencją komedii romantycznej, w której humor i uczucia są zmieszane w idealnych proporcjach.
Życie trzydziestoletniej Kasi, niespełnionej aktorki Białostockiego Teatru Lalek, odmienia się nagle podczas pewnej podróży pociągiem. Zostaje dostrzeżona przez członka ekipy pracującej przy popularnym serialu "Życie codzienne". Takiej szansy nie może zmarnować. Wkrótce zastąpi odtwórczynię głównej roli. Jak się okaże, nie tylko na planie filmowym…
Czy uczuciowa i szczera dziewczyna z Podlasia odnajdzie się w pełnym fałszu świecie mediów, celebrytów i czerwonych dywanów? Czy będzie umiała rozpoznać prawdziwą miłość?

Okładka :  miękka
Ilość stron:    360
Wydawnictwo:   Nasza Księgarnia

"Serenada czyli moje życie niecodzienne" to jedna z pierwszych książek autorki "Cukierni Pod Amorem", Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. To świetna kobieca literatura.

Książka opowiada perypetie dziewczyny z prowincji, Katarzyny Zalewskiej, aktorki teatru lalkowego. Dziewczyna przypadkowo, w drodze do Warszawy na ślub koleżanki, poznaje Adama, makijażystę, który namawia ją na pójście na casting do serialu. Okazuje się, że Kasia jest niezwykle podobna do głównej aktorki, Sereny, i zostaje zaangażowana jako jej zastępstwo - zarówno w życiu, jak i w filmie. Aktorka bowiem zniknęła bez śladu.Katarzyna początkowo jest oburzona propozycją, jednak w końcu zgadza się.
Życie na planie ma swoje plusy i minusy. Kasia nie jest łagodną owieczką, która spełni wszystkie wytyczne - nieoczekiwanie porzuca mężczyznę aktorki, Marlona, i zamienia go na ... psa Leona.
Zostaje wezwana na dywanik do Piotra Laxa. Z czasem jednak Kasia zakochuje się w Piotrze. I wtedy wraca Serena .... Kasia zostaje "na lodzie".
Jak się odnajdzie ? Jak potoczy się jej znajomość z Piotrem?

"Serenada" to zabawna historia miłosna, jednak nie jest to słodki romans, dzięki charakterkowi Kasi. Dziewczyna jest zadziorna, odważna i nie daje się zepchnąć na margines i kierować sobą. Bardzo ją polubiłam, a utarczki słowne z Piotrem, chwilami, bawiły mnie do łez.
To świetna, relaksująca, kobieca literatura - serdecznie ją polecam !

Na uwagę zasługuje również ciekawe, filmowe wydanie książki - klimatyczne i przyjemne w odbiorze.
Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk tworzy znakomite książki - we mnie ma wierną czytelniczkę :)


4 komentarze:

 1. Takie książki raczej nie dla mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią sięgnęłabym po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba się będzie kiedyś pokusić bo bardzo lubię twórczość pani Małgosi :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...