piątek, 4 maja 2012

Krwawy Król cz.II - Gail Z.Martin

Wynik bitwy o tron Margolanu i wolność Zimowych Królestw zależy od magii Trisa Drayke’a i jego zdolności panowania nad potężnymi siłami sprzysiężonymi przeciwko Jaredowi i Arontali. Wojna nadciąga niczym burza zbierająca się na horyzoncie — ale czy Tris zdoła zapanować nad tym, co zostało uwolnione, czy też jego walka o tron sprowadzi jeszcze większy mrok?

Okładka:  miękka
Ilość stron:    528
Wydawnictwo:  Dwójka Bez Sternika
Seria:  Kroniki Czarnoksiężnika 

"Krwawy Król" to drugi tom Kronik Czarnoksiężnika. Pierwszy tom, "Przywoływacz dusz", urzekł mnie i oczarował. Drugi tom, może mniej, ale również jest świetny, tylko więcej tutaj wojen i walk.

Tris i jego towarzysze znajdują azyl w królestwie rządzonym przez Króla Stadena. Tymczasem Margolan, pod rządami jego brata Jareda oraz czarownika Arontali, podupada. Zło rozprzestrzenia się, a cierpią poddani. 
Tris planuje odwet na zdrajcach i zabójcach jego rodziców i siostry, aby przygotować się na starcie z mocą Arontali udaje się, wraz z uzdrowicielką Catriną, na szkolenie do Stowarzyszenia Sióstr.
Szkolenie nie jest proste, Matris musi nauczyć się walczyć i operować magią. Symulacje przygotowane przez Siostry są bardzo trudne - Tris może je przejść lub zginąć, nie ma półśrodków.
Najgorsze jednak dopiero nadchodzi - w Stowarzyszeniu jest zdrajca, ginie kilka Sióstr, a Tris również narażony jest na śmierć. Arontala nie cofa się przed niczym, w walce z Trisem wykorzystuje jego miłość do Kiary, oddanie dla przyjaciół.
Tris znajduje jednak pomoc i wsparcie wśród vayash moru - staje na czele powstania i wyrusza na wojnę przeciwko swojemu bratu-zdrajcy i jego magowi. Wynik bitwy zależy od siły i umiejętności panowania nad potężnymi mocami przez Trisa. Kiedy dochodzi do rozgrywki - finał wcale nie jest prosty i oczywisty....
Czy Trisowi uda się pokonać moce Arontali i Obsydianowego Króla? Kto wyjdzie zwycięsko z tej bitwy na śmierć i życie?

W drugim tomie autorka największy nacisk położyła na szkolenie Trisa i przygotowanie go do walki z czarownikiem. Oczywiście powieść ubarwiona jest wątkami miłosnymi, ale są one dodatkiem w tle. Mocno rozbudowane zostały sylwetki bohaterów, zaznaczono ich cechy charakteru i sposób postępowania. Barwnie zostało przedstawione tło wydarzeń, każde miejsce, gdzie przebywają bohaterowie jest głęboko przemyślane, posiada swój klimat i wygląd..
Generalnie czytało się bardzo przyjemnie, ale nie powaliło mnie jak pierwsza część. Mam nadzieję, że tom trzeci mnie nie zawiedzie !

4 komentarze:

 1. Niedługo powinnam zabrać się za trzeci tom. Ciekawa jestem, cóż takiego można jeszcze wymyślić, bo drugim tom zakończył się dość definitywnie. A tu jeszcze dwa tomy przed nami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za tego rodzaju książkami, więc sobie odpuszczę, choć czasami chciałabym zmienić swoje nastawienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję, że to coś zdecydowanie dla mnie. Muszę zaopatrzyć się w pierwszy tom tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji zapoznać się z tą serią a przyznam, że brzmi zachęcająco. Przeczytam z pewnością.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...