czwartek, 7 czerwca 2012

Zielonooki demon - Jaye Wells

Lawinia, okrutna babka Sabiny Kane, porywa jej siostrę. Sabina postanawia odbić Maisie. Pomagają jej - Giguhl,  demoniczny sługa, i Adam Lazarus - zabójczo seksowny nekromanta. Aby akcja ratunkowa się powiodła, muszą pośredniczyć w pakcie pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą -  nie tylko przenośnie... Nie będą w tym jednak osamotnieni, pomocy udzielą im między innymi Zen, kapłanka wudu, a także wróż-transwestyta o wdzięcznej ksywce "Pussy Willow". Plan jest trywialny - Sabina musi powstrzymać babkę przed przyzwaniem Kaina, ojca wszystkich wampirów, przy okazji ocalić bliźniaczą siostrę, przestać w nieskończoność opierać się Adamowi i zapobiec wojnie. Zanim jednak zdoła ocalić tych, na których jej najbardziej zależy, musi uratować siebie przed duchami minionych lat.

Okładka:  miękka
Ilość stron:   396
Wydawnictwo:  REBIS
Seria:   Cykl o Sabinie Kane, tom III

"Zielonooki demon" to trzeci tom opowieści o przygodach Sabiny Kane - pół maga, pół wampira. Muszę przyznać, że poprzednich tomów nie czytałam. Ten wpadł mi w ręce, zaciekawił okładką, a z treści można się było zorientować, o czym były poprzednie tomy. Dla mnie to kolejna seria o wampirach - niezła, ale czytałam lepsze.

Sabina Kane nie jest w najlepszych stosunkach ze swoją rodziną. Niedawno odnalazła swoją siostrę-bliźniaczkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Niestety nie miały wiele czasu dla siebie, gdyż Maisie została porwana przez ich babkę. Lawinia to okrutna i bezwzględna przywódczyni wampirów. Określenie "babcia" nie bardzo do niej pasuje. Aktualnie żeruje na swojej wnuczce i karmi się krwią Maisie.
Sabina wyrusza na pomoc siostrze, wspierana przez demona, Gighula, oraz przystojnego nekromantę, Adama Lazarusa. Akcja, którą planują stawia ich pomiędzy magami a wampirami. Pomocy udziela im Zenobia, kapłanka wudu, i Brooks oraz wróż Pussy Willow.
Pierwsze spotkanie Sabiny i jej babki w Nowym Orleanie jest mało przyjemne - Lawinia proponuje jej, aby się poddała. Dochodzi do starcia i babka...znika. Dzięki krwi Maisie zyskała możliwości magiczne i teleportowała się.Wszystko wskazuje na to, że plan Sabiny wcale nie będzie łatwy do osiągnięcia, a zabicie babki - łatwe.
Czy uda jej się pokonać Lawinię i odnaleźć Maisie? Jak będą wyglądały relacje Sabiny z Adamem?

"Zielonooki demon" to jedna z wielu dostępnych na rynku opowieści o wampirach, która zdecydowanie wyróżnia się piękną okładką i starannością wydania.
Całość opowieści jest bardzo zwarta i chwilami musiałam czytać zdanie 2 razy, żeby się połapać, o co chodzi. Język powieści nie jest lekki i prosty - trzeba się skupić podczas czytania. Ciekawe są sylwetki bohaterów i barwne tło powieści. Jednak pomimo, że książka jest niezła, nie zostanę fanką Sabiny Kane - czytałam lepsze wampirze opowieści.
Myślę, że osoby, które czytały serię od pierwszego tomu mogą mieć odmienne zdanie, bo znają dokładnie całą opowieść i pewnie kolejny tom im się spodoba. Mnie zmęczył język używany przez Jaye Wells - ale spróbujcie sami i przekonajcie się, czy ta książka zyska waszą sympatię.
12 komentarzy:

 1. Ja się chyba nie skuszę, ale namówię koleżankę. Ona lubuje się w takich książkach.
  Przy okazji, zapraszam na bloga, którego jestem współautorem.
  Dopiero zaczynam, zatem liczę na wyrozumiałość
  http://ksiazkaniegryzie.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam za sobą oba poprzednie tomy. Nie są może doskonałe, ale na pewno mają w sobie coś co przyciąga do historii Sabiny Kane :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. do tej pory nie czytałam żadnej części tej serii, wiec dopóki nie dostanę w łapki części pierwszej, muszę powiedzieć pass
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tom, chociaż nie doskonały, był dość wciągający i przyjemny dla łaknącego relaksu człowieka. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach. Wcześniejsze części czytałam i może nie wywołały u mnie zachwytu, ale miło spędziłam przy nich czas.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapoznałam się z poprzednimi tomami, a ten właśnie czytam. Na razie tak średnio mi się podoba, mam nadzieję, że akcja jeszcze się rozkręci :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet wydaje się ciekawa;)
  Wpadnij do mnie!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jakoś mnie zachwyca, ale gdyby moja kuzynka znalazła ją dla mnie w bibliotece to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie mogę się do niej przekonać...

  Nie gniewaj się, ale w ostatnim akapicie masz błąd w tytule ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups! dziękuję Irenko - już poprawione :)
   Do moich ulubieńców ta seria też nie należy...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...