środa, 17 października 2012

Rozdarta. Trylogia TRYLLE cz.2 - Amanda Hocking

Zamieniona w dniu urodzin…
Rozdarta pomiędzy dwoma światami…
Przywrócona magii…

Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.
Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.
Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach…

Okładka:  miękka 
Ilość stron:   320
Wydawnictwo:  AMBER
Seria:   TRYLLE  tom 2
Rok wydania:  2012


Kiedy, jakiś czas temu, zachwycałam się pierwszym tomem trylogii Trylle - Zamieniona, wspominałam o fenomenie bardzo młodej pisarki, jaką jest Amanda Hocking. 
Ta młoda, dwudziestokulkuletnia dziewczyna, wykorzystała moc internetu i sama zaczęła sprzedawać swoje powieści jako e-booki - sprawdziła się jako pisarz, i jako wydawca.
Sprzedała ponad 1.000.000 swoich książek i zarobiła ponad 2.000.000 dolarów - wierzmy w swoje marzenia i dążmy do ich realizacji - Amanda pokazała, że chcieć to móc !

Ta młoda kobieta stworzyła bajeczną, pełną niezwykłych stworzeń opowieść, która sprawia, że czytelnik niechętnie ją odkłada. Ja czuję się związana z bohaterami i zafascynowana światem Trylli.

Pod koniec pierwszego tomu, Wendy, królewna i następczyni tronu Trylli, uciekła z Królestwa wraz z mansklingiem, Rhysem. Rozżalona na matkę i swojego ukochanego Finna, postanowiła powrócić do świata ludzi, do swojego domu i brata, Matta. Dochodzi do spotkania rodzonych braci, Matta i Rhysa - dla obu jest to niezwykłe doświadczenie.
Jednak Elora nie odpuszcza i wysyła po Wendy tropicieli, dziewczyna odprawia ich i nie zgadza się na powrót. Na tym nie kończą się jej kłopoty - jej śladami podążają też tropiciele Vittry.
Wendy zostaje pojmana i umieszczona w lochach w królestwie Vittry, wrogów Trylli. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy okazuje się, że król Vittry jest jej ojcem...
Niezawodny Finn rusza jej na pomoc i pomaga w ucieczce, ale to nie koniec. Dopiero teraz rozpoczną się rozgrywki pomiędzy Tryllami i Vittrą o to, gdzie Wendy zasiądzie na tronie. Do tego dochodzi propozycja małżeństwa z Tove, kiedy dziewczyna nadal kocha Finna.
Wendy jest rozdarta..... Jakie decyzje podejmie? Jak potoczą się jej dalsze losy? To musicie doczytać sami! Dodam tylko, że opowieść jest pasjonująca i zapewni Wam wiele frajdy.

"Rozdarta" pogłębiła moją miłość do tej trylogii, która zapłonęła po przeczytaniu pierwszego tomu. Drugi tom jest równie doskonały - pasjonujący, pełen magii i niezwykłych stworzeń. Są królestwa i odwieczna walka o władzę i wpływy.
Amanda Hocking stworzyła magiczny świat, który świetnie wpasowała do zwykłej rzeczywistości - chwilami granica między realem a bajką mocno się zacierała.
"Rozdarta" ma swój niepowtarzalny klimat, jest oryginalna i porywająca. To piękna opowieść o przyjaźni, miłości oraz odnajdywaniu własnej drogi w życiu. Niezwykle absorbuje czytelnika i pozostawia w stanie niedosytu... koniec ?.. już..?  Pozostaje sięgnąć po kolejny trzeci tom :)  niestety ostatni.....
5 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, jednak skoro taka dobra, to porozglądam się za nią:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że kiedyś się zabiorę za tę książkę, ale jeszcze nie teraz.
  Pozdrawiam, Donna

  OdpowiedzUsuń
 3. Niespecjalnie ciągnie mnie do tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna seria, która mnie do siebie przyciąga. Tylko muszę zdobyć książki..

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą trylogię. Przede mną jeszcze tylko ostatni tom :) Trochę szkoda, bo będzie to oznaczało pożegnanie z ulubionymi postaciami :( Ale ciekawość finału jest większa :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...