niedziela, 11 listopada 2012

Legenda - Nora Roberts


Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą.
Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło...

Okładka:  miękka
Ilość stron:  256
Wydawnictwo:   G+J
Seria:   Trzy Siostry  tom 2

Idąc siłą rozpędu, od razu sięgnęłam po II tom Trzech Sióstr - bardzo mi się podobało! A patrząc, że  w weekend dom był pełen gości (imieniny moich dwóch Marcinów), więc czasu na czytanie miałam niewiele.
"Legenda" sprawdziła się doskonale jako odskocznia i świetny relaks.

"Legenda" to kontynuacja "Wyspy Trzech Sióstr" opowiadająca o żyjących współcześnie czarownicach. To młode, inteligentne kobiety mieszkające na Wyspie Trzech Sióstr - każda jest inna, lecz łączy je pochodzenie i ...moc, która posiadają. 
Mia, Nell i Ripley to trzy siostry czarownice.
"Legenda" opowiada historię Ripley, policjantki, zastępcy szeryfa na Wyspie. Ripley stara się ignorować swoją moc, odcina się jak może od Mii i stara żyć "normalnie". Jednak jej przeznaczenie wraca do niej... w snach. Poza tym mieszka pod jednym dachem z Nell, żoną swojego brata Zacka, która radośnie uczy się panowania nad swoją mocą i jej wykorzystywania. Ripley czuje się wyizolowana....
Pewnego dnia na Wyspie pojawia się MacAllister Booke - Mac, który jest naukowcem zajmującym się badaniem sił nadprzyrodzonych. Fascynuje go historia Wyspy, moc trzech sióstr i ... Ripley, która przyciąga go jak magnes. Kobieta, z założenia, nie ufa mu, bo zajmuje się tym, co ona neguje.
Jednak z czasem rodzi się między nimi uczucie... a wydarzenia, które następują na Wyspie znów sprawiają, że siostry muszą zjednoczyć swoje siły.

"Legenda" to ciepła i wzruszająca opowieść, pełna magii i miłości. Każda z sióstr jest niezwykłą osobowością, a Ripley jest tą najbardziej przekorną i oporną z całej trójki. Kobiety zdobywają serca czytelników swoją postawą i podejściem do życia. Pomimo wielu różnic charakterów są sobie bezgranicznie oddane, przyjaźnią się i mogą na siebie liczyć, a że w życiu czasem posiłkują się swoją mocą... cóż, jak ją mają to i korzystają :) ale tylko w dobrym celu!
"Legenda" to świetna lektura na zimowe wieczory, przynosząca chwile relaksu i oderwania od rzeczywistości! Serdecznie polecam, a ja czekam na ostatni tom !


9 komentarzy:

 1. Czarownice wolę chyba w wydaniu ,,parę wieków wcześniej" niż ,,współczesne czasy". Jednak z drugiej strony lubię czasem poczytać czasem zabawne, czasem smutne historie opisujące kobiety, które się wspierają. Najpierw jednak mam zamiar najpierw przeczytać ,,Pewnego dnia", później może sięgnę po ,,Trzy siostry" (zwłaszcza jeśli się skończyło męczącą ,,Wojnę polsko-ruską").

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna trylogia, z interesującymi wątkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie przeczytałam pierwszej części Trylogii! A szkoda, bo widzę, że mam czego żałować. Pójdę poszukać w bibliotekach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, bardzo chce ją mieć! Śliczna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki autorki cały czas przede mną.
  Będę miała co nadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie czytałam nic Nory Roberts więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam u siebie oba tomy :) Cała trylogia jest ciekawą i lekką lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochan, recenzjami obu tomów takiego smaua mi narobiłaś, że nie mogę się doczekać aż trzeci dostanę i całość przeczytam:).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...