niedziela, 25 listopada 2012

Przeznaczona do Gry - Indigo Bloome

Grey to tylko przystawka, czas na danie główne... Przeznaczona do gry
Ceniona doktor Alexandra Blake planuje wygłosić cykl wykładów na prestiżowych uczelniach kraju, ale jej uwagę przyciąga coś, a raczej ktoś zupełnie inny... Po jednej z prelekcji spotyka Jeremy’ego Quinna, szanowanego lekarza i niebezpiecznego eks-kochanka, jedynego człowieka, w którego obecności pozwoliła sobie na całkowitą utratę kontroli. Po kilku kieliszkach szampana w luksusowym apartamencie, mężczyzna składa doktor Blake niecodzienną propozycję – jeśli zostanie u niego na następne 48 godzin i zaakceptuje dwa nadzwyczajne warunki, całkowicie mu się poddając, przeżyje najbardziej zmysłowe i ekstremalne doświadczenie w swoim życiu... 
To proste. 48 godzin. Nic nie widzisz. O nic nie pytasz. Zaufaj, a będziesz błagać o więcej...

Okładka:  miękka
Ilość stron:  302
Wydawnictwo:  Czarna Owca
Cykl:     Czerwona Seria - erotyczna

Ostatnio zarzekałam się, że dość już erotyków - jednak natrafiłam na Czerwoną Serię Wydawnictwa Czarna Owca - Czarną Serię kryminalną uwielbiam, postanowiłam więc sprawdzić, jaka jest Czerwona. I stwierdzam - TO jest TO - strzał w dziesiątkę! Najlepsza powieść erotyczna, jaką czytałam.
Akty miłosne nie stanowią 90% powieści i nie są najważniejsze - tutaj erotyka emanuje na wszystkie nasze zmysły - i to zmysły grają tutaj główną rolę

Czerwona Seria jest pierwszą erotyczną serią na rynku stworzoną z myślą o nowoczesnych kobietach, podążającą śladem ich intymnych pragnień, czerpiącą z ich najskrytszych fantazji. Odważne obyczajowo powieści poruszają tematy zniewolenia i ponownego wyzwolenia; oddania kontroli i poznawania własnych granic ( z notatki Wydawcy)

Wyobraźcie sobie, że na 48 godzin zostaje Wam bezpowrotnie zabrany jeden zmysł - zmysł wzroku. 48 godzin w ciemności, z wyostrzonymi pozostałymi zmysłami - słuchem, smakiem, węchem i dotykiem. Ciało reaguje na sygnały z zewnątrz ze zdwojoną siłą - wszelkie pokarmy smakują niesamowicie, wyczuwa się składniki, czuje wszelkie zapachy jeszcze intensywniej, słuch odbiera najmniejsze szmery, a ciało jest wyczulone na dotyk - jeśli połączy się to z działającą na najwyższych obrotach wyobraźnią - efekty są niesamowite!
W takie sytuacji znalazła się główna bohaterka "Przeznaczonej do Gry", Alexandra Blake, naukowiec, matka i żona. Została wplątana w seksualną grę, która miała trwać 48 godzin. Obowiązywały 2 zasady - całkowicie wyłączony wzrok ( maść+krople okazały się nie do pokonania) oraz żadnych pytań. Za niesubordynację grozi kara. Gdyby zaproponował jej to ktoś inny niż Jeremy - wyśmiałaby go. Jednak ten mężczyzna od zawsze oddziaływał na jej zmysły - odcięta od świata oddała się w jego władanie na 48 godzin. Godzin, które wzbudzały w niej równocześnie strach i niezwykłe podniecenie. Była pobudzana do granic możliwości i wystawiana na próby - ogarniał ją strach, gniew i pożądanie. Jak sama stwierdza do Jeremy'ego( str. 195):
..."To własnie zrobiłeś. Zabrałeś mnie na karuzelę zabawy i strachu." ...

Została wystawiona na niezwykłą próbę - stała się pionkiem w grze i królikiem doświadczalnym Jeremy'ego i grona związanych z nim naukowców. Bez skrupułów badali jej reakcje - a ona pozostała ślepa i ubezwłasnowolniona.... pełna pożądania.

"Przeznaczona do gry" to świetnie napisana powieść erotyczna, która w niezwykły sposób opanowuje zmysły. Barwny język stosowany przez Autorkę sprawia, że i nasze zmysły reagują - czujemy intensywne smaki, zapachy, strach i ...pożądanie. Czytelnik ma wrażenie, że sam został pozbawiony wzroku i po omacku towarzyszy Alexie. Teraźniejszość miesza się ze wspomnieniami z młodości, a realny jest tylko On, Jeremy. Powieść jest niezwykła - nie ma tutaj opisów  scen miłosnych, co kilka stron - jednak zmysły drażnione są cały czas. Jak to się skończy dla Alexy ? - przeczytajcie sami !
"Przeznaczona do Gry" to pierwszy tom trylogii, a jej zakończenie zapowiada świetny II tom - ja już czekam z niecierpliwością.
Czarna Owca, jak zwykle, stanęła na wysokości zadania, a Czerwona Seria jest niezwykle zmysłowa i kobieca.


7 komentarzy:

 1. Przeczytam jak tylko będę miała okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewam się szaleństwa, bo niestety teraz wszystkie erotyki na jedno kopyto, ale przeczytam z ciekawości, a co ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeraża mnie ogrom "Greyopodobnych" książek jakie obecnie zalały polski rynek wydawniczy. Wcześniej wampiry a teraz to. Nie wiem czy się śmiać czy już raczej płakać, niemniej jednak jestem bardzo ciekawa ile ten szał potrwa. Ja z kolei przeczekam największe niebezpieczeństwo i po te książki sięgnę gdy moda na nie nieco minie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie mnie ta książka ciekawi i gdy tylko będę miała okazję to ją z pewnością przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie nie przepadam za połączeniem historii obyczajowej z erotyką, ale Twoja recenzja brzmi tak ciekawie, że z pewnością sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ja wiem? Hmm.. może kiedyś. Teraz chyba pass.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...