piątek, 23 listopada 2012

Siostry wampirki cz. 1 i 2 - Franziska Gehm

1 część fascynującej przygody półwampirzych bliźniaczek!! Przyjaciółka niezbędna od zaraz. W przeciwnym razie Daka i Sylwania wracają do Transylwanii. Tam przynajmniej bez przeszkód mogły latać po okolicy i chodzić w nocy do szkoły! Zupełnie inaczej niż w nowej ojczyźnie. Tutaj na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Chociażby taka jazda ruchomymi schodami! Albo tramwaj, który nie wiadomo jak zatrzymać. Pierwszy dzień w szkole to też totalna porażka. Jedyna nadzieja w Helence, która być może zostanie przyjaciółką na krew i życie.
Okładka:  twarda
Ilość stron: 176
Wydawnictwo:  Mak Verlag


2 część fascynującej przygody półwampirzych bliźniaczek!! Onu, zoi, trosz – zaczynamy już! Daka i Sylwania zabierają swoją przyjaciółkę Helenkę na szalony rajd podniebny nad miastem. Niestety, kończy się to feralnym międzylądowaniem, przyczyną wielu kłopotów. Jednak to nie wszystko: bliźniaczki muszą napisać wypracowanie na temat wystawy w muzeum. Nudy? Na pewno nie – bliźniaczki znajdą się w samym środku napadu. Teraz powinny ujawnić swoje niezwykłe zdolności, żeby zapobiec najgorszemu…
Okładka:  twarda
Ilość stron: 176
Wydawnictwo:  Mak Verlag

Dziś serwuję coś z innej beczki - z półki moich dzieci. Jednak przyznam, że bohaterki zwojowały i mnie :) Świat idzie do przodu, literatura dziecięca i młodzieżowa również się zmieniają. Nowe, intrygujące tematy przyciągają dzieciaki - sprawdziłam to we własnym domu. Moja córka, jeśli chodzi o czytanie, jest dość oporna - jednak informacja, że książka jest o wampirach spowodowała, że się nią zainteresowała. Powiem więcej - wciągnęła się na tyle, że najpierw czytała nam różne fragmenty, a potem zaczęła czytać z bratem na zmianę - jego też zaraziła tą serią :)

A mówimy o serii książek "Siostry - wampirki" opowiadającej o losach dwóch sióstr, bliźniaczek - Sylwanii i Dakarii (zwanej Daką). Te niezwykle dziewczynki są pół ludźmi i pół wampirkami.
Urodziły się w Transylwanii, skąd rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Ich mama, Elwira jest zwariowaną artystką, człowiekiem pełnej krwi, natomiast tata, Mihai Tepes, jest wampirem, a pracuje w ludzkim świecie jako lekarz sądowy.
Dziewczynki są bardzo żywiołowe, co sprawia, że czasem pakują się w kłopoty. Ponadto dodatek wampirzej krwi sprawia, że mają wiele nadzwyczajnych zdolności - np. potrafią latać :)
Ich perypetie są zabawne i ciekawe - dzieciaki z przyjemnością je czytały!

"Siostry wampirki" to świetny cykl dla dzieci, jest oryginalny i intrygujący - nie przejdą obok obojętnie. Przygody zwariowanych sióstr są opisane w prosty, zrozumiały sposób, dowcipnie i lekko. Spora czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że dzieci z przyjemnością je czytają i nie nudzą się.
Książki są bardzo ładnie wydane, a przede wszystkim porządnie - mają twardą, mocną okładkę, są szyte, więc nie zostaną szybko zniszczona. Co u dzieci zdarza się zawsze przypadkiem :)
Mojej rodzince ta seria bardzo przypadła do gustu - polecam na zimowe wieczory. Integracja rodzinna zapewniona !1 komentarz:

  1. Mikołajki blisko i jeden prezent dzięki Twojej recenzji mam z głowy ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...