czwartek, 7 lutego 2013

300 wskazówek, technik i tajników nawlekania koralików - Jean Power

Ta książka to niezbędne kompendium podstawowej wiedzy, skarbnica przydatnych rad. Mając ją na półce, poczujecie się tak, jakbyście w każdej chwili mogli wezwać na pomoc eksperta ? znajdziecie tu bowiem odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości, z jakimi zmaga się początkujący adept sztuki przewlekania koralików.
Wybór odpowiednich narzędzi, sposoby nawlekania koralików na wybraną bazę, węzły wiązane na sznurach między koralikami, metody zaginania drutu, wykonywanie z koralików plecionki, techniki wykańczania projektów - czytelne instrukcje i schematy przeprowadzą was krok po kroku przez każdy etap pracy.
Książka zainspiruje także do zestawiania koralików nowoczesnych z koralikami typu vintage oraz do łączenia gotowej biżuterii z zapięciami i biglami, a także przygotowywania własnych projektów.

Okładka:  miękka
Ilość stron:   160
Wydawnictwo:  Buchmann
Premiera :  06.02.2013

Szukałam ostatnio oryginalnego prezentu dla mojej córki na urodziny i wpadł mi w ręce ten kolorowy album, który stanowi swoiste kompendium wiedzy na temat wszelkiego rodzaju korali i koralików oraz cudów, jakie można z nich zrobić.

Na początku znajdujemy mnóstwo szczegółowych informacji na temat koralików, ich wielkości, kolorystyki i form wykorzystania.
Mamy również informacje o narzędziach, które używa się do produkcji biżuterii, jakie są ich rodzaje i do czego służą.

Znajdujemy również informacje o projektowaniu biżuterii i dobieraniu kolorów - wszystko bogato ilustrowane i opisane jasnym, przystępnym językiem.

Książka jest rewelacyjna! Pięknie wydana, stanowi natchnienie dla osób, które lubią same stworzyć sobie niepowtarzalne ozdoby.

Zarówno moja Marta, jak i ja, lubimy tworzyć różne niepowtarzalne rzeczy. Mamy pudełeczko, gdzie zbieramy wszelkie ładne koraliki, guziki i inne drobiazgi, które mogą "kiedyś się przydać".
Po otrzymaniu książki, moje dziecko wyjęło nasze skarby i wyprodukowało kolczyki  - oto efekt jej pracy (z gotowych półfabrykatów). Ładne, prawda?!

Dostałam jeszcze listę niezbędnych rzeczy, których potrzebuje "do pracy" - czyli obcążki, jakieś śmieszne mini kombinerki, druciki, uchwyty i inne cuda :)

Innym słowem - prezent się udał! A ja wszystkim pasjonatom i artystom polecam tę książkę - jest naprawdę świetna!


2 komentarze:

  1. Teraz dopiero dojrzałam recenzję. Masz wyjątkowo zdolną córę. Czasami żałuję, ze mam tylko synów:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja mała też by była zachwycona taką książką, wprost przepada za pracami artystycznymi, zwłaszcza gdy może się później pochwalić, a na ogół jest czym.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...