czwartek, 28 lutego 2013

Style w modzie. Od Channel do Versace - Marnie Fogg

Oto interesująca panorama dorobku ponad 100 najbardziej wpływowych projektantów mody, od początków XX wieku po dzień dzisiejszy ? ludzi, którzy kształtują trendy i styl, inspirując miliony entuzjastów na całym świecie. Wciągający, ciekawy tekst informuje o ich życiu, często trudnej drodze na szczyt, najciekawszych pomysłach i ewolucji stylu, a znakomite ilustracje prezentują najciekawsze kreacje każdego z twórców. Wszystko to razem daje pełny obraz cech charakterystycznych i kierunków rozwoju najbardziej wpływowych modowych marek świata.
Okładka:   miękka ze skrzydełkami 
Liczba stron: 352 
Wydawnictwo:     Buchmann

Jak każda kobieta, interesuję się modą, śledzę trendy i staram się zawsze coś nowego dołożyć do swojej garderoby. Bardzo spodobał mi się, wydany ostatnio przez Wydawnictwo Buchmann, album o modzie „Style w modzie”. 

Autorami tego pięknego albumu są Marnie Fogg i Jonathan Saunders. Pani Fogg, autorka całej książki, jest ekspertką w dziedzinie mody i posiada ogromne doświadczenie. Wydała już wiele książek i albumów z tej dziedziny, m.in. A 60s Cultural Phenomenon, Print in Fashion: Design and Development in Fashion Textiles oraz Couture Interiors: Living with Fashion

Jonathan Saundres napisał wstęp do książki. Jest wybitnym, szkockim projektantem mody, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku mody. W 2007 roku uzyskał tytuł Designer of The Year magazynu Elle. 

W albumie znajdziecie, zarówno historię mody i jej ewolucję, jak i prezentację projektantów i ich dorobku, przewodnik po próbkach tkanin oraz bardzo pomocny słowniczek. 

To swoiste połączenie albumu i podręcznika o historii mody. 

Wstęp albumu zapoznaje czytelnika z ewolucją mody, najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce w świecie mody w XX i XXI wieku.

 Potem następuje prezentacja projektantów w kolejności alfabetycznej – jest to bardzo przejrzyste i wygodne. Można tutaj znaleźć mnóstwo ciekawych informacji o projektantach, bogato ilustrowane ich dorobkiem. Wszędzie, Autorka książki starała się pokazać i wyodrębnić wyjątkowe cechy, pomysły i kreacje projektantów. Każdy z nich jest przecież artystą i wielką indywidualnością. Interesujący i bardzo oryginalny jest rozdział pokazujący próbki tkanin charakterystyczne dla konkretnych projektantów – z tym nigdy wcześniej się nie spotkałam. 

Ja z przyjemnością przeczytałam i obejrzałam zdjęcia moich ulubionych projektantów, tj: Donna Karan, Max Mara, Calvin Klein czy Rick Owens. 

Całość jest pięknie wydana, na sztywnym, kredowym papierze, opatrzona w mnóstwo zdjęć, znakomitej jakości. Tekst jest ciekawie napisany, lekko i polotem. Wydanie jest niezwykle staranne i dopracowane w szczegółach. Szalenie mi się podoba i myślę, że to wydanie nie zawiedzie najbardziej wymagających wielbicieli mody! To doskonały pomysł na prezent dla młodych kobiet lubiących być trendy
3 komentarze:

  1. Interesująca ;)) Znajduje się u mnie na półce życzeń ;p Zapraszam do mnie: http://all-you-need-is-passion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie tego szukałam, dziękuję! Dodaje do obserwowanych, świetny blog i bardzo przydatny :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...