niedziela, 17 marca 2013

Dlaczego Twoje dziecko choruje? - Kelly Dorfman

Choć pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, przygotowując posiłek swojemu dziecku, możesz robić mu krzywdę! Tak, to prawda. Niewiele osób rozumie powiązania pomiędzy chorobami dzieci a ich jadłospisem. Na szczęście pojawiła się książka napisana przez znaną lekarkę, dzięki której możesz świadomie troszczyć się o swoją pociechę.
Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie. Prowadzi wykłady na temat diety i zdrowia oraz jest autorką wielu artykułów na temat dzieci i ich odżywiania. Zwykle trafiają do niej pacjenci rozczarowani wizytami u wielu specjalistów. Dr Dorfman podsuwa takim rodzicom narzędzia, z którymi sami mogą świadomie konstruować dietę swoich dzieci i uwolnić je od antybiotyków i innych chemicznych specyfików.

Okładka: miękka 
Ilość stron: 416

Kelly Dorfmann jest specjalistką w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez zmiany w sposobie odżywiania się. Pani doktor prowadzi wykłady i pisze artykuły dotyczące diety, zdrowego odżywiania się dzieci i dorosłych. Na konsultacjach podsuwa rodzicom rozwiązania świadomego konstruowania i kontrolowania diety swoich dzieci umożliwiające uwolnienie ich od antybiotyków, czy innych środków. 
Okazuje się bowiem, że nieprawidłowym sposobem żywienia możemy zaszkodzić, a wręcz zrobić krzywdę, naszym dzieciom. Natomiast racjonalna dieta pomoże nam zniwelować problemy związane z chorobami, nadpobudliwością, problemami ze snem czy koncentracją. 
Zaskakujące jak wiele zależy od tego, co jemy…. 

Autorka, opierając się na prawdziwych historiach i własnych doświadczeniach, dzieli się z nami wnioskami i spostrzeżeniami dotyczącymi wpływu trybu życia i diety na zdrowie i samopoczucie dzieci. Dowiadujemy się, co robić kiedy dziecko ma skłonności do wymiotów – te rady wypróbuję z moimi dziećmi cierpiącymi na chorobę lokomocyjną (!), co robić, kiedy dziecko boli brzuch, kiedy jest zmęczone, apatyczne, kiedy często choruje czy jest nadpobudliwe. Jak postąpić w przypadku kłopotów z wymową, problemów z czytaniem czy pisaniem? W książce znajdziecie dużo więcej sytuacji, które często mają miejsce w życiu. 
Często symptomy mają podłoże psychiczne, nerwowe, trzeba zbadać problem, rozmawiać z dzieckiem i zastosować naturalne rozwiązania zaproponowane przez dr Dorfman. Autorka na konkretnych przykładach przedstawia problemy dzieci oraz kolejne kroki prowadzące do ich rozwiązania. Czasem wystarczy tak niewiele…. Nawet nie miałam wcześniej o tym pojęcia. 

Dzięki doświadczeniom opartym na prawdziwych historiach, cała książka jest bardzo wiarygodna i uważam, że każdy rodzić powinien mieć ją pod ręką. Naprawdę wiele chorób, czy zachowań dziecka, które budzą niepokój rodzica, można wyeliminować poprzez mądry dobór składników odżywczych i konsekwencję w rodzinnej diecie. Jednak nie starajmy się być najmądrzejsi i jeśli sytuacja tego wymaga – konsultujmy się z lekarzem czy psychologiem. Opowiedzmy o swoich propozycjach płynących z książki, ale nie lekceważmy problemów! 

Kiedy dziecko choruje, rodzic czuje się bezradny, tym bardziej, że często zdarza się to wieczorem, na weekendy, kiedy nie ma bezpośredniego kontaktu ze specjalistą – i ta książka ma nam pomóc w takich chwilach. Ma służyć wsparciem i dobrą radą. Przy tym, jest bardzo przejrzysta i napisana jasnym, zrozumiałym językiem. Myślę, że nie tylko rodzice powinni się nią zainteresować, ale również lekarze, aby łączyć naturalne metody i niepotrzebnie nie faszerować dzieci lekami.
2 komentarze:

  1. Książkę posiadam i polecam, całkiem przydatna publikacja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie chce mi się wierzyć, że dieta może mieć wpływ na wymowę

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...