czwartek, 11 kwietnia 2013

Akademia mroku. Rozdarte dusze cz.3 - Gabriella Poole

„Czasami, Cassie, ludzie, których kochasz, mogą być najgroźniejszymi wrogami…” Śmierć podąża za akademią do Stambułu. Niewidoczny łowca atakuje z ukrycia. Cassie Bell jest zafascynowana pięknem miasta, ale nie ma czasu na cieszenie się urokliwą scenerią. Rozdarta między starą miłością a nowym romansem, musi też wybrać między elitarnym światem Wybranych a lojalnością wobec najlepszych przyjaciół. Tymczasem Wybranych przez cały czas śledzi zabójca. A jak odkryje Casusie – nikt nie jest poza podejrzeniem… „BĘDZIESZ GOTOWA UMRZEĆ, ŻEBY ZOSTAĆ WYBRANĄ” 

Okładka : miękka 
Ilość stron: 272 
Wydawnictwo: MAK Verlag 
Cykl: Akademia mroku

To już trzeci tom Akademii Mroku, który przeczytałam i moje podsumowanie jest wciąż takie samo – lekka i przyjemna dla młodzieży. Szybko się ją czyta, bo ma sporą czcionkę, można się przy niej odprężyć i zrelaksować, choć i mrocznych elementów nie brakuje - podsuwam ją swojej córce. 

„BĘDZIESZ GOTOWA UMRZEĆ, ŻEBY ZOSTAĆ WYBRANĄ” 

Akademia Drake’a zwana Akademią Mroku to ekskluzywna szkoła dla młodzieży, pełna tajemnic i mrocznych sekretów. Jako stypendystka trafiła do niej Cassie Bell i wiele przeszła nim została Wybraną. Jej ciało zostało połączone z duchem Estelle, która wtrąca się w życie Cassie i usiłuje ją sobie podporządkować – dziewczyna jednak się nie daje. 

Nastaje kolejny semestr w Akademii, tym razem jej siedziba zostaje przeniesiona do Stambułu. To egzotyczne miejsce, jest tak samo jak i Akademia, niezwykle ciekawe i tajemnicze. Uczniowie chętnie go zwiedzają i odświeżają znajomości między sobą. 
Cassie jest Wybraną, a jej przyjaciółka Isabelle - niestety nie, za to stanowi źródło jej pożywienia. Ich ścieżki zaczynają się rozchodzić, Wybrani zabierają Cassie dużo czasu. Isabelle zaczyna spędzać swój w towarzystwie Alice, bardzo brakuje jej Jake’a, który już nie jest uczniem Akademii. 
Tymczasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy, uczniowie są obserwowani. Nagle w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany Yusuf, potem Michaił, a Ranjit rozpływa się w powietrzu. Co się dzieje w Akademii? Isabelle wyprowadza się z pokoju Cassie… Dziewczyna jest zaniepokojona. Co się za tym wszystkim kryje? 

Losy Cassie i Ranjita oraz Isabelle i Jake’a znowu się splatają. W Akademii nic nie jest proste ani oczywiste – stare tajemnice wychodzą na światło dzienne. Co przyniosą? Na pewno nic dobrego…. 

„Rozdarte dusze” to bardzo klimatyczny tom, w którym Autorka przenosi nas do egzotycznego Stambułu, pełnego niezwykłych budowli, ale i kryjącego tajemnice. Historia jest barwna i bardzo malowniczo opowiedziana. Lekka i przyjemna lektura na popołudnie. Może nie powala na kolana, ale czyta się ją z zainteresowaniem. Polubiłam sympatyczne dzieciaki z Akademii Drake’a :)

7 komentarzy:

 1. Młodzież może dziś dosłownie przebierać w tych książkach :) Kiedyś takiego wyboru nie było. Why?! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej coś teraz czytają...
   Ja staram się podsuwać takie pozycje moim dzieciom, bo inaczej pewnie w ogóle nie sięgałyby po książki, poza obowiązkowymi lekturami.

   Usuń
 2. Czytam właśnie pierwszy tom z serii. Nie jestem zachwycona, ale źle też nie jest, więc na razie brnę dalej. Ale tak mi się wydawało od początku, że to nie będzie nic specjalnego, ot taka przyjemna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja chrześnica zażyczyła sobie całą serię. Masz rację, dobrze, że młodzież coś czyta poza postami w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę nad rozpoczęciem tej serii :) Poszukam w biblitoece :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam jedynie tom drugi i już ten tom wystarczył, aby mnie całkowicie zniechęcić :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie orientujesz się czy będzie 4 tom w języku polskim ? :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...