poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Olśnienie t.1 - Aimee Agresti

Trochę Portret Doriana Gray’a, trochę Diabeł ubiera się u Prady.
Grzeczna licealistka Haven odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak, ze piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven?

Okładka:  twarda, lakierowana
Ilość stron:  496
Wydawnictwo:  Wydawnictwo REMI

"Olśnienie" to, wbrew tytułowi, mroczna i niezwykła opowieść, która oczarowała mnie. Faktycznie, jak zapowiada okładka, jest to skrzyżowanie powieści "Diabeł ubiera się u Prady" z opowieściami o piekle i Księciu Lucyferze.
Na pewno wyróżnia się na półkach księgarskich piękną okładką i starannym wydaniem oraz oryginalnością i dopracowaniem pomysłu na fabułę. Bardzo podoba mi się forma, z jaką Autorka przedstawia nam historię Haven - nic nie jest oczywiste i podane wprost, jest wiele niedopowiedzeń, co daje pole dla naszej wyobraźni. Jest tutaj nutka tajemnicy i zaintrygowania.

Opowieść o Haven to jakby historia współczesnego Kopciuszka, który wpada w szpony złej królowej.
Haven jako dziecko została znaleziona w przydrożnym rowie przez pielęgniarkę, Joan, która później ją adoptowała i wychowuje jak ukochaną córkę. Dziewczyna ma na ciele trzy charakterystyczne blizny - dwie na plecach, a jedną z przodu pod sercem - nie zna ich pochodzenia ani przyczyny.
Haven potrafi robić cudowne zdjęcia, jest też dobrą uczennicą, co sprawia, że otrzymuje niespodziewaną ofertę stażu w prestiżowym hotelu Lexington wraz z dwoma kolegami, Dante'm i Lance'em.
Hotel prowadzi niezwykła kobieta, Aurelia Brown, która wprawia Haven w lekkie onieśmielenie - jest piękna, ma władzę, pieniądze i wie, czego chce w życiu. Przy jej boku stoi przystojny Lucian, który wpada Haven w oko. Towarzyszy im Oddział, wyselekcjonowana grupa pracowników, wszyscy piękni i młodzi, ale dziwni....jakby nieobecni.
Haven robi całej ekipie hotelu i stażystom zdjęcia - jej zdjęcia odzwierciedlają dusze osób, które są na fotografiach. Zdjęcia są piękne i zostają powieszone w galerii hotelu, jednak pewnego dnia znikają.... Dziewczyna odnajduje je i widzi jak zmieniają się postacie na zdjęciach - są brzydkie, owrzodzone...
Od początku towarzyszy jej tajemniczy, czarny dziennik, w którym pojawiają się zapiski... i znikają....
Haven zaczyna łączyć fakty, a kiedy Lucian prosi ją o...duszę, jest lekko przerażona. Ma sprzymierzeńca w postaci Lance'a i razem zmierzają do wyjaśnienia kwestii dziwnego hotelu.
Jaki będzie efekt końcowy ich śledztwa? Czy uda im się wyrwać Dantego z łap tych dziwnych "ludzi"?
Opowieść zaprowadzi Was na krawędzie piekła!

"Olśnienie" to mroczna, pełna tajemnicy i specyficznego klimatu powieść, ale mimo wszystko urzekająca. Prosta, ale niezwykła dziewczyna, trafia w miejsce, gdzie można spełnić marzenia - jednak ona trzyma się swoich zasad. Jest twarda i nie można jej kupić. Zaimponowała mi postawa Haven, jej konsekwencja i wiara w zasady. Bardzo podobają mi się sylwetki stworzonych bohaterów, każda postać jest inna, wyrazista i wyróżniająca się w tłumie. Powiązanie Księcia piekieł i opowieści o Alu Capone dodaje całości smaczku i pikanterii. Dobro walczy ze Złem, mamy Anioły i Diabły, ale w bardzo współczesnej i oryginalnej formie - jestem oczarowana i zaintrygowana. Oryginalny pomysł na fabułę został dopracowany w najmniejszych szczegółach i powstała pasjonująca książka. Bardzo jestem ciekawa, co będzie w kolejnych tomach - czekam z niecierpliwością!


4 komentarze:

  1. marzę żeby to przeczytać !!!!!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj chyba nie pragnę jej zbyt bardzo ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że bardzo polecasz, a różne opinie już czytałam, ale kiedyś pewnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...