środa, 17 kwietnia 2013

Pozaświatowcy. Zarzewie buntu cz.2 - Brandon Mull

Jason Walker musi znaleźć drogę powrotną do Lyrianu. Rachel została tam sama, a Jason zdobył cenną informację, którą musi przekazać porzuconym przyjaciołom z Lyrianu, jeśli mają mieć jakąkolwiek szansę przetrwania i pokonania złego cesarza Maldora. 
Kiedy wreszcie udaje mu się powrócić do dziwnego i zagrożonego świata, od razu pakuje się w tak poważne kłopoty, jak jeszcze nigdy dotąd, ponieważ jest najbardziej poszukiwanym zbiegiem na kontynencie. W tym czasie Rachel zaczyna odkrywać nowe umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w walce przeciwko tyranii Maldora.
Po misji, która się nie powiodła, pojawia się nowy cel – zebrać wszystkich pozostałych przy życiu bohaterów Lyrianu. Czy uda się przekonać niezbędnych sprzymierzeńców, zanim cesarz zdławi raczkującą rebelię? Jason, Rachel i ich grupa bohaterów-weteranów stawi czoło nowym wrogom i ogromnym trudnościom, próbując zapoczątkować rozpaczliwe powstanie. Nie przegap drugiego tomu bestsellerowej sagi Brandona Mulla. 

Okładka: miękka 
Ilość stron: 544
Wydawnictwo: MAG 
Premiera: 17 kwietnia 2013r.

No i doczekałam się! Pierwsza część Pozaświatowców sprawiła, że z wytęsknieniem wyglądałam kolejnego tomu. Bardzo byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Rachel i Jasona. 

Chłopak wrócił do domu, do świata Poza, a Rachel pozostała w Lyrianie. Nie jest jednak szczęśliwy, stał się samotnikiem, i gdyby nie ręka rozsadnika Ferrina, którą zabrał ze sobą, nie miałby żadnego kontaktu z Lyrianem. Martwił się o Rachel i bardzo chciał podzielić się z Galloranem swoim odkryciem związanym ze Słowem. Był tak zdeterminowany do powrotu do tej niezwyklej krainy, że spakował plecak i i udał się do ZOO. Ponownie skorzystał z przejścia między światami mieszczącego się we wnętrzu hipopotama, czym zszokował zwiedzających. I znowu jest w Lyrianie! 
Rusza na poszukiwanie Rachel i Ślepego Króla. Okazuje się, że wiele się tam wydarzyło – siedziba Gallorana została zniszczona, a on się ukrywa. Rachel w tym czasie pilnie uczyła się endomickiego i umacniała swoje „magiczne” umiejętności, które na pewno przydadzą się w walce z Maldorem. 
Wreszcie wszyscy się spotykają i po wymianie informacji, w zwartych szeregach wyruszają na wojnę przeciwko Maldorowi. Ten również nie próżnuje, wszędzie pełno jest jego czatowników, harataczy i innych szpiegów. Rozsadnik Ferrin próbuje udowadniać swoje wsparcie dla Gallorana, ale po dotychczasowych przejściach trudno mu do końca zaufać i uwierzyć. Do grupy dołączyli również muzykant Tark, Drake, Jasher, najemnik Aram – szeregi zwolenników Gallorana stale rosną. 
Ekipa Ślepego Króla jest zdeterminowana do walki o przyszłość Lyrianu! 

Brandon Mull oczarował mnie swoją wyobraźnią i pomysłowością. Wykreował niezwykły świat, znajdujący gdzieś obok nas, bardzo barwny i intrygujący. Powiązanie nastolatków z naszego świata z legendarnym królem Lyrianu było strzałem w dziesiątkę, a złowieszczy Maldor dodał całości dreszczyka emocji. Z niecierpliwością będę czekała na ostatni tom, i już zaczynam się rozglądać za „Baśnioborem” – jestem ciekawa, czy też mnie tak pochłonie. 

Brandon Mull jest genialnym pisarzem, który włada piórem jak rycerz mieczem. Doskonały pomysł przekształcony w doskonałą powieść – to Pozaświatowcy Brandona Mulla! Polecam!6 komentarzy:

 1. Ja już zamówiłam dla męża. Twoja recenzja (świetna tak na marginesie) upewniła mnie, że dobrze zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kończę czytać, podoba mi się nawet bardziej niż pierwsza część :)

  OdpowiedzUsuń
 3. książka na pewno nie dla mnie... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tę serię, ten tom był całkiem niezły, ale poprzedni lepszy. Czekam na ostatni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w trakcie lektury tej książki i już wiem jedno - jest świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede mną jeszcze tom pierwszy. :D Nie mogę się doczekać! :D Strasznie szybko wyszła kontynuacja!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...