wtorek, 25 czerwca 2013

Rytuał babiloński - Tom Knox

Tom Knox - autor bestsellerowego SEKRETU GENEZIS - powraca z nową, elektryzującą powieścią.Edynburg. Profesor historii Archibald McLintock popełnia samobójstwo, zostawiając intrygującą wskazówkę o ukrytym skarbie templariuszy. Córka profesora, Nina, i australijski dziennikarz Adam Blackwood, ruszają tropem tajemnicy.
Peru. Amerykańska antropolog Jessica Silverton prowadzi badania na temat okrutnych praktyk seksualnych prekolumbijskiej kultury Mochica. Kiedy jest już o krok od wielkiego odkrycia, dochodzi do serii niewyjaśnionych wypadków. Gdy z rąk morderców ginie przyjaciel Jessiki, a jednocześnie szef grupy prowadzącej badania, dziewczyna jest już pewna, że jej także grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
W tej porywającej powieści, która prowadzi czytelnika od Wielkiej Brytanii, przez Hiszpanię i Portugalię, aż do egzotycznej Amazonii, jest wszystko: krwawe rytuały dawno zapomnianych kultur, tajemnice historii, globalny spisek i rozgrywki gangów narkotykowych, ale także miłość, która pomaga pokonać największe przeszkody.

Okładka: miękka
Ilość stron: 416
Premiera: 18.06.2013

Bardzo lubię książki Toma Knoxa, są porywające niczym przygody Indiany Jonesa :)
„Rytuał Babiloński” to połączenie thrillera, sensacji i powieści przygodowej. Szybka akcja, wątki zmieniające się jak w kalejdoskopie i intrygujący pomysł na fabułę – to wielkie plusy tej powieści. 

Zawsze ciekawiły mnie tematy związane z kulturą dawnych plemion peruwiańskich, a dzięki Tomowi Knoxowi poznałam kulturę ludu Moche. Ich praktyki religijne i seksualne są przerażające i odrażające. Ale okazuje się, że ludzie współcześnie żyjący chwilami zachowują się podobnie i wykorzystują podobne środki do uprzyjemnienia sobie życia. Nie zdradzę nic więcej, bo stanowi to kwintesencję powieści. 

Powieść biegnie wielowątkowo, a wątki splatają się w jedno na finale powieści. Akcja toczy się równolegle w Peru i w Edynburgu. 
W Edynburgu, znany profesor historii, Archibald Lintock, popełnia samobójstwo, którego świadkiem jest dziennikarz, Adam Blackwood. Mężczyzna miał okazję zamienić wcześniej kilka zdań z profesorem i był zaskoczony informacjami, które od niego usłyszał. Jest zszokowany śmiercią profesora. Razem z nowopoznaną córką Lintocka, Niną, rusza jego śladami i próbuje wyjaśnić tajemnicę templariuszy. Okazuje się, że nie tylko oni wpadli na ten pomysł. W sprawę okazuje się być zamieszana kamorra i grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Tymczasem w Peru, podczas wykopalisk architektonicznych, zostaje dokonane przełomowe odkrycie dotyczące zachowań seksualnych ludu Moche. Odkrycie to sprowadza na archeologów nieszczęście, z rąk bandytów ginie Daniel, szef ekspedycji, a jego dziewczyna, Jessica, znajduje się w niebezpieczeństwie. Kobieta chce wyjaśnić sprawę i drąży temat. 

Co łączy oba wątki? Do jakich wniosków dojdą nasi bohaterowie, kiedy ich ścieżki się przetną? 

Podczas lektury „Rytuału Babilońskiego” czekają Was niezwykłe przeżycia. Poczujecie się jak członek wyprawy badającej tajemnice peruwiańskiej ziemi, a wynik poszukiwania prawdy okaże się zaskakujący. 
Nieobca Wam będzie dżungla, piaski pustyni oraz ciemne korytarze, a na plecach poczujecie oddech ścigających was członków mafii. Co odkrył profesor Lintock w swoich badaniach, że dwie grupy kamorry zabijają się wręcz, aby to zdobyć? Oto jest pytanie! A odpowiedź znajdziecie w książce Toma Knoxa :)

„Rytuał Babiloński” to powieść niezwykle barwna i porywająca. Świetna lektura – polecam!


7 komentarzy:

 1. Zgadzam się. Skończyłam czytać kilka dni temu, jutro wrzucę recenzję i można w niej będzie przeczytać właśnie o ciekawych wątkach, intrygujących zagadkach i dobrych bohaterach. Bardzo fajna, przyjemna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecność Templariuszy jest wystarczającą zachętą, abym sięgnął po tą książkę. :) Wspaniale się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym zdobyć tę książkę! Wydaje się naprawdę ciekawą pozycją. Uwielbiam niemal wszystko co w jakiś sposób wiąże się z mitologią, dlatego chciałabym aby powieść ta wpadła mi do rąk .:)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czytam :) mam podobne odczucia i podoba mi się porównanie do Indiany Jonesa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zostałaś nominowana do Liebster Blog.
  Więcej informacji u mnie:
  http://skrytkaslow.blogspot.com/2013/06/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...