sobota, 1 czerwca 2013

Zamiana - Zoe Beck

Znakomite studium psychologiczne upadku fortuny, rozwijającej się choroby psychicznej, rozpadu małżeństwa, odrzucenia przez społeczeństwo i manipulacji.
Carla idzie na kilka dni do szpitala. Musi się na ten czas rozstać ze swoim dzieckiem. Kiedy pielęgniarka przynosi jej w końcu niemowlę, Carla z przerażeniem stwierdza, że to nie jej dziecko. Niestety, nikt jej nie wierzy…
Fiona budzi się w wannie w swoim mieszkaniu. Na brzegu wanny stoją małe świeczki, na powierzchni wody pływają płatki kwiatów. Woda zabarwia się stopniowo na czerwono – jej krwią! Ostatkiem sił chwyta za słuchawkę telefonu. Kiedy trafia do szpitala, twierdzi, że ktoś próbował ją zabić. Niestety, nikt jej nie wierzy…

Okładka:  miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo:  Sonia Draga

Pogoda okropna, cały czas pada, a na dworze szaro i ponuro - a w końcu już czerwiec... gdzie słońce?????
Pozostało mi więc wybrać dobrą książkę i zakopać się pod kocykiem, z pachnącą herbatą. Sięgnęłam po pewniaka - thriller z serii Soni Dragi, którą bardzo lubię. Mocne wrażenia gwarantowane!

"Zamiana" to szokujący thriller psychologiczny, odsłaniający rożne oblicza macierzyństwa i tacierzyństwa. Powszechnie wiadomo, że każda matka, bez wahania, w tłumie niemowlaków odnajdzie swoje dziecko. Każda matka czuje, kiedy jej dziecku dzieje się źle. A co czuje matka, której zamieniono dziecko? Która ma obok siebie inne dziecko? Nie chciałabym tego doświadczyć!
Carla Arnim musiała temu stawić czoło. Kiedy po chorobie, która rozdzieliła ją z córką, dostała z powrotem dziecko - od razu spostrzegła, że to nie Felicitas! Jej szok i rozpacz zostały wzięte za objawy choroby psychicznej i poddano ją leczeniu. Mąż, stale w rozjazdach, nie widział różnicy - dziecko to dziecko, wiek się zgadzał. Flis została zabrana do domu, jednak Carla nie mogła się z tym pogodzić. Nie poprzestała na poszukiwaniu swojej córki, robiła to latami, rodzina odwróciła się od niej, a ludzie brali ją za wariatkę.
Flis była chora na ciężką i rzadką chorobę, wszyscy uważali, że Carla nie chce dopuścić do siebie tego faktu i dlatego nie akceptuje dziewczynki. Kobieta angażowała się w leczenie dziecka, lecz szukała swojej Felicitas. Doprowadziła się na skraj przepaści...

Tymczasem młoda kobieta, Fiona, po wypadku branym przez innych za próbę samobójczą, dowiaduje się, że ludzie, którzy ją wychowali nie są jej rodzicami. Jej współlokatorka, która praktycznie zmieniła się w jej siostrę bliźniaczkę, zostaje zamordowana. Kto czyha na życie Fiony i dlaczego?
Co łączy Fione i Carlę Arnim? Przeczytajcie - czekają was mocne wrażenia i niezapomniane przeżycia!

"Zamiana" to rewelacyjne połączenie thrillera i powieści psychologicznej. To studium zrozpaczonej matki poszukującej swego dziecka, pomimo wszystko, pomimo przeszkód i braku wsparcia. Kim trzeba być, żeby podmienić dziecko w szpitalu???? Brak na to słów.... 
Przerażające są też badania genetyczne modyfikujące zarodki i doprowadzające do "produkcji" dzieci idealnych. Chcesz chłopca czy dziewczynkę? Blondyna z niebieskimi oczami czy brunetkę? Proszę bardzo!
Chwileczkę - życie to nie bar ani supermarket! Życie to cud narodzin i niespodzianka dla rodziców. Nie zmieniajmy tych pięknych chwil ! 
Coraz częściej mam wrażenie, że rozwój nauki i technologii nie do końca jest dla nas dobrodziejstwem. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą zarobić na cudzym nieszczęściu.
"Zamiana" to książka tak realna, że aż przerażająca. Szukacie mocnych wrażeń? - sięgnijcie po nią!
3 komentarze:

  1. Lubię nieraz sięgnąć po jakąś mocniejszą lekturę, która wstrząśnie mną. Thriller psychologiczny to coś w sam raz dla mnie, a fabuła "Zamiany" jest intrygująca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam psychologiczne książki, więc idealna dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nieźle się zapowiada! Będę musiała się za nią rozejrzeć!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...