wtorek, 2 lipca 2013

Szczęściara - Kristyn Kusek Lewis

Trzy kobiety, trzy historie. Łączy je przyjaźń. Odpowiedzialna i zachowawcza Waverly prowadzi małą piekarnię. Niestety wpada w długi, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Kate jest żoną mężczyzny, który ma ogromne szanse zostać kolejnym gubernatorem Wirginii, ale nie jest pewna, czy chce żyć na świeczniku. Amy, zajmująca się domem matka i gospodyni, prowadzi pozornie doskonałe życie. Jednak ukrywa przerażający sekret, którego nikt się nie domyśla. Życie powoli zaciska wokół nich pętlę. Okazuje się, że problemy same się nie rozwiążą. Waverly zdaje sobie sprawę, że musi podjąć ważne decyzje. Robiąc to, przekona się, jak cienka jest granica pomiędzy lojalnością a zdradą, i jak łatwo można ją przekroczyć. Wszystkie trzy wkrótce przekonają się, że czasami trzeba zaryzykować wszystko.

Okładka: miękka
Ilość stron: 472
Wydawnictwo: Filia 
Premiera: 11 czerwca 2013

„Szczęściara” jest niezwykle ciepłą opowieścią o przyjaźni i losach trzech kobiet. Pozornie zupełnie innych, o różnych charakterach i podejściu do życia. Łączy jej wzajemna, bezinteresowna przyjaźń i wsparcie. 

Głównym motorem napędowym tego teamu jest Waverly, która prowadzi własną piekarnię, jest związana od lat z Larrym. Kobieta wpadła w tarapaty finansowe i ledwie udaje się jej utrzymać interes, a bank grozi przejęciem domu. Jest jednak zbyt dumna i niezależna, aby podzielić się swoim problemem z przyjaciółkami i swoim chłopakiem. Brnie przez to sama, ale dla przyjaciółek zawsze ma czas i dobre słowo – mogą na nią liczyć.

Kate jest mężatką, bogatą kobietą, której mąż startuje w wyborach na senatora – jej życie stale jest „na świeczniku”. Niby jest szczęśliwa, ma przecież wszystko, ale jej męża ciągle nie ma…. Nagle jej poukładane życie wali się w gruzy przez informację o zdradzie męża. Paparazzi stoją u drzwi jej domu, a Waverly wisi na telefonie i wspiera przyjaciółkę. Dzięki wizycie Larry’ego w piekarni – jej muffinki stają się słynne na cały kraj. Ma jednak wyrzuty sumienia, że jej sytuacja materialna polepsza się kosztem nieszczęścia przyjaciółki.

Trzecią z przyjaciółek jest Amy – szczęśliwa matka kilkuletniej Emily, żona lekarza, gospodyni domowa. Amy spełnia się w domu, z córeczką. Waverly dostrzega jednak, że przyjaciółka zmieniła się ostatnio, a jej mąż jeszcze bardziej (jest nie do zniesienia). Myśli , że mąż ją zdradza, jednak jej późniejsze odkrycie pokazuje, że jest jeszcze gorzej…. Stara się wspierać przyjaciółkę i chronić ją, jednak ona jest zaślepiona utrzymaniem swojej rodziny w całości. Musi dojść do tragedii, aby jej zdanie zostało zweryfikowane.

„Szczęściara” to jedna z tych powieści obyczajowych, które czyta się jednym tchem z łezką w oku. To niezwykle ciepła i wzruszająca opowieść, niosąca wiarę w ludzi i moc przyjaźni. Trzy kobiety, tak różne, a tak podobne do siebie. Każda z nich może liczyć na pozostałe, nieważne, w jakiej sytuacji się znajdą. Taka przyjaźń jest bardziej wartościowa niż wszelkie skarby świata. Ceńcie swoich przyjaciół, bez nich świat byłby smutny, a Wy zostalibyście sami!

Po takiej lekturze doceniam moją przyjaciółkę do której mogę zadzwonić o każdej porze, żeby się wyżalić – nieważne, że jest daleko, zawsze ma dla mnie czas (Ania - dziękuję!). Doceniam też moje internetowe psiapsióły, z którymi prowadzę dysputy, czasem o niczym, czasem o wszystkim. Dziękuje Wam! Aneta – Tobie szczególnie :)

A „Szczęściarę” polecam serdecznie i życzę wam takich przyjaciółek, jak to trio!


Recenzja napisana dla portalu Debiutext.eu 3 komentarze:

 1. O Jezuuuuuuuuuuuuuuuu ale się zarumieniłam. Aneczka DZIĘKI:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) toż to szczera prawda! uwielbiam nasze mailowe pogaduchy!

   Usuń
 2. Już sama nie wiem co mam myśleć o tej książce, jedni chwalą inni odradzają. Chyba sama się muszę przekonać jak to z nią jest ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...