środa, 3 lipca 2013

Zwyczaje dzieci francuskich - Marcin Gołąbek

Zwyczaje Dzieci Francuskich to książka dla dzieci przygotowana przez Warsztat Bajkopisarski NIC. Jest to ciepła, przyjemna i ciekawa historyjka pokazująca dzieciom otaczającą je rzeczywistość z różnych stron. Ma za zadanie pomóc najmłodszym zrozumieć złożoność świata. 
Czy ciekawi Was Francja? Czy lubicie dalekie podróże? Czy wiecie, że róże potrafią rozmawiać?
Z książki można dowiedzieć się m.in. dlaczego dzieci francuskie tak lubią czekoladę (nie tylko one), kim jest pan Eiffel i dlaczego przyjemnie jest podróżować?
Książka powstała przy współpracy z biblioterapeutą oraz psychologiem dziecięcym. 

Okładka : miękka
Ilość stron: 64
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 6 czerwca 2013 

Świat dzieci jest niezwykły, ciekawy i barwny. Dorastając zatracamy w sobie ten optymizm, odwagę i… radość. Dzieci widzą świat inaczej niż dorośli, są bardziej spostrzegawcze i odkrywcze. Dzieci potrafią porozumiewać się z przedmiotami, roślinami, zwierzętami – zobaczcie jakie dialogi prowadzą z ukochaną lalką, czy napotkanym po drodze zwierzątkiem, nawet z muchą sobie radzą.

Autor opowiada nam o francuskich dzieciach, bo jak sugeruje –„ mogą być Wami”. Każde dziecko jest inne, jest indywidualnością i wielką osobowością, dopóki trudy dorastania i rzeczywistość go z niej nie obedrą.

Dzięki tym krótkim historyjkom poznajemy historię i kulturę Francji oraz zwyczaje jej mieszkańców, a naszymi przewodnikami są… róże. 

Książka „Zwyczaje dzieci francuskich” pozwala czytelnikowi cofnąć się do czasów dzieciństwa i chłonąć świat, który w dorosłości przykrywa już kurz. Pozwala nam cieszyć się codziennością i dostrzegać w niej nowe barwy. Ta mała, niepozorna książeczka może wiele zmienić w waszym życiu – pomoże wam dostrzec to, na co nie zwraca się uwagi. To mądra i bardzo ciekawie napisana książeczka, którą powinny przeczytać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Została ona przygotowana przez Warsztat Bajkopisarski NIC, przy współpracy z psychologiem i biblioterapeutą. W prostej i jasnej formie ma ona pokazać dziecku otaczający go świat, zainteresować, ale i nauczyć. 

Książeczka jest bardzo ładnie wydana i bogato ilustrowana. Z przyjemnością bierze się ją do rąk. 


Recenzja napisana dla portalu Debiutext.eu
2 komentarze:

  1. Z przyjemnością wybiorę się w podróż "do przeszłości"

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie się zapowiada. Dzieci francuskie to dopiero muszą być dzieci!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...