czwartek, 29 sierpnia 2013

Jad. Chcę ukraść twoje życie - S.B. Hayes

Chcę ukraść Twoje życie!
Jad to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o nastoletniej Katy, jej wchodzeniu w dorosłość, pierwszych miłosnych uniesieniach oraz zazdrości. W tle przewijają się mroczne sekrety, które kryje przeszłość, a Katy ma przeświadczenie o obecności w jej życiu sił nieczystych.
Problemy zaczynają się, gdy w miasteczku pojawia się olśniewająca Genevieve. Dziewczyna jest w tym samym wieku co Katy i jest do niej niewiarygodnie podobna. Ma taki sam gust, jeśli chodzi o modę, podobny kolor włosów, rysy twarzy i figurę. Ona także interesuje się sztuką i posiada wielki talent. Po krótkim czasie pobytu w nowej szkole Genevieve zaskarbia sobie przyjaźń koleżanek Katy i wkrótce za cel obiera sobie rozkochanie w sobie chłopaka Katy, Merlina. W ten sposób w Katy rodzą się nienawiść i zazdrość, budzące w niej agresję, która z kolei rzutuje na jej relacje z przyjaciółkami i nowym chłopakiem. Jednocześnie dziewczyna przekonuje się, że jej rywalka działa z pełną premedytacją i wyrachowaniem. Podczas rozmowy twarzą w twarz Genevieve informuje Katy, że pojawiła się w jej życiu tylko po to, aby je zniszczyć. Dziewczyna postanawia zawalczyć o swoje szczęście i na własną rękę rozpoczyna śledztwo prowadzące do ustalenia bolesnej prawdy. 

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Zielona Sowa 

Zdarza się, że widzimy na ulicy osobę, która strasznie nam kogoś przypomina. A jak byście się zachowali przy spotkaniu ze swoim sobowtórem? I to sobowtórem nastawionym do Was negatywnie? 

Taka sytuację przeżyła Katy Rivers, zwykła nastolatka, która mieszka z chorą matką. Ma przyjaciółki, chłopaka i pozornie zwyczajne życie. To życie zmienia się w swoisty koszmar, kiedy pojawia się w nim Genevieve. Dziewczyna jest bardzo podobna do Katy, ma podobne zainteresowania i jeden cel w życiu – zniszczyć Katy. Powoli odbiera jej przyjaciółki i chłopaka, sprawia, że jej życie przestaje istnieć – zamienia się w życie Genevieve. Katy przekonuje się jak to jest być ograbionym ze wszystkiego. Ma wrażenie , że stoi obok i ogląda swoje życie jak widz. Jest to dla niej motywacją do walki o siebie. Zaczyna swoje prywatne śledztwo. Wyniki okazują się straszniejsze niż myślała i prowadzą w przeszłość. Czy Katy uda się wyjaśnić, kim jest Genevieve i jaki cel jej przyświeca? Czy zdoła odzyskać swoje życie?

„Jad” to znakomicie napisany psychologiczny thriller młodzieżowy, który charakteryzuje niesamowity klimat, wyczuwalny już od pierwszych stron powieści, ciężki i tajemniczy. Autorka pokazuje nam jak ulotne jest życie i jak w jednej chwili można stracić to, co się ceni – miłość, przyjaźń, zaufanie. Z drugiej strony, jeśli przyjaciółki i chłopak tak łatwo przechodzą na drugą stronę, to nie byli warci tych uczuć. Ciężko jest zostać samemu, kiedy wokół jest tylu, wydawałoby się bliskich, ludzi. Ciężko patrzeć, jak ktoś odbiera ci wszystko, co cenne.

Akcja powieści płynie wartko, a nieoczekiwane zwroty akcji mieszają czytelnikowi w głowie, jednak są również momenty, gdzie bez problemu można domyślić się, co będzie dalej. Sylwetki obu bohaterek są mocno zarysowane i bez trudu się jej odróżnia, pomimo podobieństwa. 

Autorka operuje lekkim, młodzieżowym językiem. Powieść czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem. Nie ukrywam, że wciągnęłam się i zarwałam noc, aby skończyć ją czytać. Szkoda mi było odkładać. Urzekł mnie specyficzny klimat książki, wszechobecna mroczna i tajemnicza atmosfera, pełna niedopowiedzeń. Polecam – doskonała lektura na długie wieczory, intrygująca i zapewniająca dreszczyk emocji.


7 komentarzy:

 1. Dostałam od wydawnictwa e-book, więc niedługo zacznę czytać :) Ciekawi mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozbudziłaś moją ciekawość, a byłam pewna że ta lektura nie jest dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująco ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam film o bardzo podobnej fabule, tylko tam przyjaciółka zaczynała się zmieniać w bohaterkę aż ukradła jej męża i dziecko ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czuję, że to coś dla mnie! Całe szczęście, że jest w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 6. thriller psychologiczny to zdecydowanie coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam tego typu powieści. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...