środa, 13 listopada 2013

Jest taki dzień. Legendy i bajki o Bożym Narodzeniu – Ezio Del Favero

Czy wiecie ilu mędrców wyruszyło za gwiazdą do Betlejem? A słyszeliście historię o aniele ubierającym choinkę albo o Kwietniu i Śnieżynce? Słuchaliście opowieści o świętym Kryspinie i świętym Kryspinianie i o drewnianych chodakach, które w świąteczny czas wypełniają się słodyczami? Bajki i legendy o Bożym Narodzeniu, które niesie radość, wzruszenia i nadzieję.

Okładka: twarda, lakierowana
Ilość stron: 224
Wydawnictwo: PROMIC
Premiera: 4 listopada 2013

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc buszuję już pomału po sklepach w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Znalazłam właśnie świetny prezent dla małych bratanków, książeczkę „Jest taki dzień” zawierającą opowiadania, bajki i legendy, związane z Bożym Narodzeniem.


Boże Narodzenie to czas magiczny, bajkowy. Biało za oknem, wewnątrz pachnąca choinka ze żłóbkiem u stóp, oczekiwanie na narodziny Jezusa i na Mikołaja – to dla dzieci wielka gratka. Jeśli dodatkowo umilimy im ten czas opowieściami o Bożym Narodzeniu, na pewno zapamiętają go na długo. Ponadto w tej niezwykłej książeczce znajdziecie wiele odpowiedzi na stawiane przez dzieci pytania i to jest jej wielki plus.


Książeczka podzielona jest na 3 części – opowiadania, bajki i legendy. 
Wśród opowiadań znajdziecie historię o Jozue i baranku, o figurkach z szopki, o samym Bożym Narodzeniu czy o czarodziejskich skrzypcach. 
W części bajkowej znajdziecie historyjki o bałwanku, o Mikołaju, o aniołach, czy o świątecznych drzewkach. 
Natomiast w trzeciej części znajdują się legendy o świątecznym drzewku, o aniołku z szopki, o Królowej Śniegu, o Śnieżce, o latarniku, itd.


Krótkie historyjki napisane są językiem zrozumiałym dla dzieci. Są ciekawe i barwne. Ponadto opowieści ilustrowane są rycinami o tematyce świątecznej. Dzieci mogą potraktować je jak malowanki i upiększyć czarno-białe obrazki według własnej inwencji twórczej. 

Całość jest bardzo pięknie i porządnie wydana. Okładka jest twarda, lakierowana i przyciągająca wzrok. Kartki kredowe, szyte, nie dadzą się dziecięcym rączkom i na pewno długo posłużą, ku ich radości. Mnie książeczka bardzo się spodobała, jest barwna i przede wszystkim bardzo ciekawa.

Polecam na prezent świąteczny, ale również jako świetny, przedświąteczny czasoumilacz.

1 komentarz:

  1. Śliczna książka :) Co roku z wielkim zniecierpliwieniem czekam na ten czas, tylko jak co roku brakuje mi jednego - śniegu :) Owszem, zawsze przychodzi w końcu biały puch, np. w lutym, ale to mi nie poprawia humoru, bo wtedy czekam już na wiosnę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...