niedziela, 3 listopada 2013

Kuchnia chińska według Goka - Gok Wan

Gok Wan, słynny brytyjski stylista, projektant mody i prezenter telewizyjny, odkrywa przed nami tajniki kuchni chińskiej, wokół której obracało się życie jego rodziny. Ojciec Goka, właściciel restauracji z daniami na wynos, przekazał mu nie tylko swoje receptury na pyszne potrawy z różnych regionów Chin; pokazał też, że przygotowywanie posiłków ma swój duchowy wymiar. Gok Wan dzieli się tą wiedzą z czytelnikami w błyskotliwych i zabawnych komentarzach do ponad 80 przepisów na smaczne, zdrowe i proste w przyrządzeniu chińskie dania. Przyjemnego gokowania!

Okładka: miękka
Ilość stron: 240
Premiera: 6 listopada 2013

GOK WAN – czarodziej mody i mistrz gokowania 
Gok Wan to postać nietuzinkowa i bardzo specyficzna. Każdy z nas kojarzy tego brytyjskiego stylistę, projektantka mody i prezentera telewizyjnego. Najpierw rozbierał Brytyjki w swoim programie „How to Look Good Naked”, a potem trafił do nas, do Polski i ubierał, a raczej rozbierał Polki. 

W młodości studiował aktorstwo, jednak jego wielką pasją i powołaniem okazała się moda. Swoją wiedzą, wyczuciem stylu i gustem dzieli się z kobietami. Jego metamorfozy zmieniają nie tylko wygląd kobiet, z którymi się spotyka, ale również zmieniają ich wnętrze. Gok Wan ma bowiem niezwykły dar, potrafi dodać kobietom wiary w siebie i pokazać im piękno, jakie w nich tkwi. 

Ale to nie wszystko. Czy ktoś z Was wie, że posiada on jeszcze dodatkowe, ukryte talenty? Okazuje się, że ma – jest świetnym kucharzem. Byłam zdziwiona, kiedy przeczytałam zapowiedź książki „Kuchnia chińska Goka”, która ukaże się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Albatros. Okazuje się, że ojciec Goka, właściciel chińskiej restauracji, przekazywał mu przepisy na pyszne dania z różnych rejonów Chin. Teraz, Gok Wan dzieli się nimi z nami, jednak przekazuje nam nie tylko przepisy na pyszne jedzenie, ale przede wszystkim ukazuje nam specyficzne podejście do przygotowywania i celebrowania posiłków. W książce można znaleźć 80 przepisów na smaczne i egzotyczne potrawy, całkiem proste w przygotowaniu.

Zdjęcie pochodzi z   www.tvnstyle.pl

W sposób, w jaki podchodzi do mody, podchodzi również do kuchni – z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Gok gotuje całym sobą, a jego uśmiech i fantastyczne oprawki okularów towarzyszą nam na każdym etapie tworzenia cudów kulinarnych. Przepisy zaprezentowane są w prosty, zrozumiały sposób i okraszone błyskotliwymi komentarzami Autora. Przemawiają nie tylko do naszego zmysłu smaku czy węchu, ale oddziałują również na wyobraźnię. 


Gok Wan zaraża nas po raz kolejny swoją pasją. Daj się porwać i Ty. 
Spróbuj gotowania z Gokiem i zostań mistrzem gokowania! 
3 komentarze:

 1. Za chwilę będziemy sobie zadawać pytanie: kto z osobistości telewizyjnych, celebrytów itd NIE napisał jeszcze książki. Chciałam napisać, że ja jeszcze tylko czekam na książkę Joli Rutowicz, ale mój instynt kazał mi najpierw sprawdzić, czy czasem już nie napisała. I się nie myliłam. Nic mnie już nie zdziwi...
  Przynajmniej książka kucharska, nie ważne czyje przedstawia przepisy, może jeszcze być inspiracją dla kogoś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie przepadam za gościem. Pamiętam go z jakiegoś serialu dokumentalnego w polskiej tv.

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię Goka, ale chyba tylko w wersji telewizyjnej i raczej tej "modowej" a nie kulinarnej :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...