czwartek, 21 listopada 2013

Poza zasięgiem - Hank Steinberg

"Poza zasięgiem" to sensacyjna opowieść osnuta na bazie poszukiwań zaginionej żony. Bohater Charlie Davis w związku z opieszałością i fałszywymi oskarżeniami ze strony policji zmuszony jest poprowadzić własne śledztwo. Trop zaczyna się na poboczu autostrady, którą jego ukochana Julia wracała wraz z dziećmi z Disneylandu do domu. Wkrótce okazuje się, że zagadkowe porwanie ma związek z międzynarodową aferą szpiegowską. Kolejne ślady wiodą Charliego do Uzbekistanu.

okladka: miękka
Ilośc stron:  368
Wydawnictwo:   Muza/Akurat


„Poza zasięgiem” to debiut literacki znanego scenarzysty Hanka Steinberga, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak „Zakładnicy”, „Bez śladu” czy „61”. Steinberg włożył w książkę całą swoją pomysłowość i doświadczenie, w efekcie otrzymaliśmy znakomicie napisany i trzymający w napięciu thriller.

Głównym bohaterem powieści jest dziennikarz Charlie Davies, który wraz z żoną Julie, mieszka w Uzbekistanie. Oboje walczą o ludzką godność i sprawiedliwość, chcą pokazać jak żyją i jak traktowani są obywatele tego kraju. Oboje są pasjonatami i zapaleńcami, Julie nie przeszkadza nawet zaawansowana ciąża. Na skutek drastycznych wydarzeń, których byli świadkami omal nie zginęli, Charlie na skutek postrzałów, a Julie – przedwczesnego porodu. Wrócili do Stanów Zjednoczonych, gdzie wraz z dwójką dzieci prowadzą spokojne, ustatkowane życie. Julie dusi się w tej atmosferze, czuje się stłamszona i znudzona. Pewnego dnia po powrocie z wyjazdu, Julie zostaje porwana podczas powrotu z dziećmi z Disneylandu. Charlie odnajduje dzieci i staje się podejrzanym dla policji. Wbrew wszystkiemu rusza śladem żony, a prowadzi on z powrotem do Uzbekistanu i do Aliszara Bykowa, dawnego kochanka Julie. Co odkryje Charlie? Czy uda mu się ocalić Julie?

„Poza zasięgiem” to powieść, którą pochłania się jednym tchem. Intrygująca fabuła, porywające tempo akcji i niezwykły klimat, to wyróżnia tę powieść wśród innych. Język jest prosty, lekki, a akcja mknie jak burza. Przyjaciele okazują się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi, żona okłamuje męża, a wszystko ma podtekst polityczny. Doskonały pomysł na fabułę został wykorzystany w 100% i skrupulatnie dopracowany w najmniejszych szczegółach. Świetna, dobrze napisana i trzymająca w napięciu książka!
 Macie ochotę na potężną dawkę mocnych wrażeń – „Poza zasięgiem” spełni wasze oczekiwania!

2 komentarze:

  1. Ale mi smaku narobiłaś. Koniecznie muszę przeczytać. uwielbiam takie książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Któryś ze znajomych również polecał mi tą książkę, więc może się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...